28 czerwca 2016

Nowe Data Center w Projekt Inwestor

Pentagon w Poznaniu – tak Projekt Inwestor nazwał nowe Data Center przy ulicy Dziadoszańskiej. Kompleks o powierzchni 17 000 mkw to dwa powiązane funkcjonalnie ze sobą budynki. Jeden z nich to serwerownia z częścią logistyczną, a drugi to część biurowa. Budynki są ze sobą połączone podziemnym tunelem oraz dwoma nadwieszonymi łącznikami.

 

Obiekt jest otoczony podwójnym ogrodzeniem z murem o wysokości 3 metrów. Na jego terenie znajduje się kilkaset kamer oraz punkty kontroli dostępu. W skład serwerowni wchodzi 8 komór serwerowych, mogących łącznie pomieścić 100 000 serwerów. Przygotowano również 100 miejsc pracy dla specjalistów z branży IT.

 

Przeczytaj cały artykuł na stronie Projekt Inwestor.

 

Projekt Inwestor to platforma, która funkcjonuje od 2006 roku na trzech płaszczyznach: Konferencja Projekt Inwestor, Magazyn Projekt Inwestor, Portal internetowy. Od lutego 2007 ukazuje się ogólnopolski magazyn opisujący najnowsze i najciekawsze inwestycje w polskich miastach „Inwestor – Gazeta Inwestycyjna”.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?
Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Beyond.pl Sp. z o.o. (Beyond.pl) z siedzibą w Poznaniu (61-248) przy ul. A. Kręglewskiego 11. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności