6 lipca 2017

Michał Grzybkowski w programie „Rzeczpospolitej” #RZECZoBIZNSIE

30 czerwca prezes Beyond.pl Michał Grzybkowski był gościem Marcina Piaseckiego w programie na żywo #RZECZoBIZNESIE emitowanym w telewizji internetowej „Rzeczpospolitej”. Prezes Beyond.pl mówił o potencjale biznesowym chmury obliczeniowej oraz jej bezpieczeństwie.

Jako główne zalety chmury Michał Grzybkowski wskazuje jej skalowlaność, bilansowanie kosztów oraz dostępność zasobów w każdym czasie i miejscu. Według raportu marki Intel „Building Trust in a Cloudy Sky” w ciągu niespełna dwóch lat aż 80% wszystkich budżetów IT będzie dotyczyło rozwiązań cloudowych.

Mimo licznych zalet, wielu polskich przedsiębiorców nadal ma obawy dotyczące migracji do clouda. Z ankiety Beyond.pl wynika, że 33% badanych boi się utraty danych z chmury, dlatego tak ważna jest edukacja rynku. – Bezpieczeństwo zaczyna się u podstaw – zaznacza Grzybkowski. – Chmura obliczeniowa to cała infrastruktura: od serwerowni z odpowiednimi certyfikatami, przez kompetentnych pracowników, po najwyższej klasy sprzęt informatyczny i licencjonowane oprogramowanie. To szereg zasobów, które tworzą ten produkt. Niewiele przedsiębiorstw może dojść do takiego perfekcjonizmu w zakresie przetwarzania danych jak wyspecjalizowana w tym zakresie firma – mówi prezes Beyond.pl.

Materiał wideo dostępny na rp.pl.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?
Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Beyond.pl Sp. z o.o. (Beyond.pl) z siedzibą w Poznaniu (61-248) przy ul. A. Kręglewskiego 11. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności