17 lipca 2018

Azure Stack w Beyond.pl uruchomiony!

– Po trzech miesiącach intensywnej pracy z naszymi partnerami technologicznymi uruchomiliśmy Microsoft Azure Stacka w Data Center 2 na platformie produkcyjnej. Jesteśmy gotowi do świadczenia usługi nie tylko pod względem technologicznym, ale także administracyjnym – mówi Maciej Madziała, IT Solutions Architect, który odpowiadał w Beyond.pl za wdrożenie rozwiązania. To pierwsza taka komercyjna realizacja w Europie Środkowo-Wschodniej.

Beyond.pl jako Cloud Service Provider oferuje nie tylko dostęp do Azure Stacka z Data Center 2, ale umożliwia także rozszerzenie infrastruktury o globalne zasoby Microsoft w ramach jednej umowy. Microsoft Azure i Azure Stack posiadają kompatybilne API oraz niemal identyczny panel administracyjny z jednakowym nazewnictwem oraz zasadami działania. Azure Stack w Beyond.pl i Azure mają także bliźniaczą architekturę. Usługa została wdrożona w modelu connected mode, aby zapewnić maksymalną integralność.

Dostawcą sprzętu jest Dell EMC, który wygrał przetarg organizowany przez Beyond.pl. Producent dostarczył pełną infrastrukturę fizyczną, czyli gotową szafę. Obecnie Microsoft pozwala na eksploatację jednego Scale Unita o wielkości 12 node-ów. – Jeżeli Klient potrzebuje dużych, dedykowanych zasobów, jesteśmy w stanie świadczyć usługę Azure Stack as a Service i zapewnić prywatne rozwiązanie o wielkości 4/8/12 node-ów – podkreśla Maciej Madziała z Beyond.pl.

Microsoft Azure Stack w Polsce – korzyści dla biznesu:

  • Bezpieczeństwo – najwyższy standard ochrony danych potwierdzony certyfikatami.
  • Łatwość zarządzania – kompatybilny zestaw narzędzi PaaS oraz szybki uruchomienie usługi. Dostęp do chmury prywatnej i publicznej.
  • Wsparcie klienta – dyspozycyjność 24/7 specjalistów Service Desk Beyond.pl oraz pomoc ekspertów Microsoftu. Pełna administracja środowiskiem Azure.
  • Lokalizacja – globalne zasoby Microsoft Azure z lokalnego centrum danych. Przechowywanie danych wrażliwych na terenie Polski.
  • Ciągłość działania – wysoka dostępność danych dzięki infrastrukturze „fault tolerant infrastructure”. SLA na poziomie 99,95%.
  • Neutralność telekomunikacyjna – dostęp do ponad 20 operatorów krajowych i międzynarodowych.

– Podpisaliśmy już umowę z pierwszym klientem. To zagraniczna firma, której bardzo zależało na przechowywaniu danych w Polsce – mówi Bartłomiej Danek, wiceprezes Beyond.pl. – Zapytania ofertowe spływały do nas jednak, kiedy architektura była jeszcze w fazie testów, co najlepiej obrazuje zapotrzebowanie na tą usługę. Siłą Beyond.pl ma być elastyczność rozwiązań i swoboda wyboru wirtualizatora przez klienta. Dziś obok naszych flagowych usług, czyli Chmury dla Biznesu opartej o VMware oraz e24cloud, oferujemy także hybrydową platformę PaaS Microsoftu. To olbrzymi sukces biznesowy i technologiczny – kończy członek zarządu.

***

Azure Stack to rozszerzenie chmury Azure dostępne z centrum danych regionalnego partnera. Dzięki temu firmy są w stanie tworzyć zaawansowane aplikacje w chmurze z użyciem narzędzi PaaS (m.in. IoT HUB, Service Fabric, LoadBalancer, MS SQL Database) w modelu hybrydowym. Przykładowo dane osobowe czy systemy ERP mogą być przechowywane w lokalnym centrum danych w Poznaniu, a aplikacje o mniejszej wadze w chmurze Azure.

Zobacz najczęściej zadawane pytania o Microsoft Azure Stacka w Beyond.pl!

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?
Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Beyond.pl Sp. z o.o. (Beyond.pl) z siedzibą w Poznaniu (61-248) przy ul. A. Kręglewskiego 11. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności