Nasze centra danych

Najwyższy poziom bezpieczeństwa Rated 4 w Unii Europejskiej, uptime do 99,9999% oraz moc 42MW. Data Center 1Data Center 2

Lider Data Center w Polsce

Jesteśmy obecni na polskim oraz globalnym rynku przetwarzania danych od ponad 15 lat.

Beyond.pl to centra przetwarzania danych typu core i hyper-edge o docelowej mocy 42MW oferujący mix poziomów Rated, od 3+ do 4. Posiadamy dwa centra danych w Poznaniu, w centrum Polski (300 km do Warszawy i Berlina). Nasz obiekt – Data Center 2 – to pierwsze w Unii Europejskiej i jedyne w Centralnej Europie data center z najwyższym standardem bezpieczeństwa przechowywanych danych z potwierdzonym certyfikatem Rated 4 ANSI/TIA 942.

Jesteśmy pierwszym neutralnym telekomunikacyjne centrum przetwarzania danych w Polsce oraz zielonym data center.

Beyond.pl oferuje najszerszą gamę usług obejmującą: kolokację, infrastrukturę dedykowaną i usługi przetwarzania danych w chmurze we wszystkich formach: chmury prywatnej, chmury publicznej, chmury globalnej (Microsoft Azure, AWS, Google Cloud) oraz rozwiązań hybrydowych multi-cloud.

Nasze położenie geograficzne, szybki dostęp do przestrzeni i mocy w połączeniu z kompleksową ofertą sprawiają, że jesteśmy idealnym dostawcą i partnerem w obszarze usług Data Center w Polsce i regionie CEE.

Nasze Data Center

Beyond.pl Data Center 1

Powierzchnia 800 m2. ul. Półwiejska 42, Poznań

Dowiedz się więcej

Beyond.pl Data Center 2

Powierzchnia 12 000 m2. ul. A.Kręglewskiego 11, Poznań

Dowiedz się więcej

Dostarczamy najwyższe standardy w branży

Oferta łącząca kolokację, usługi chmurowe i managed services sprawia, że jesteśmy idealnym dostawcą w zakresie utrzymania Twojej infrastruktury. Nasze usługi obejmują w standardzie m.in. monitorowanie zużycia energii, odzyskiwanie danych, tworzenie kopii zapasowych i wiele więcej.

Data Center 2 to jedna z czterech lokalizacji w Unii Europejskiej z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI. Certyfikacja potwierdza standardy bezpieczeństwa w DC2 aż w czterech zakresach: architektury, mechaniki, zasilania i telekomunikacji. Co więcej, w codziennej działalności operacyjnej również działamy zgodnie z procesami ANSI.

Dwa niezależne systemy zasilania awaryjnego, dwa typy chłodzenia (tradycyjny i adiabatyczny) oraz rozbudowana infrastruktura zapasowa to gwarancja, że w Beyond.pl środowiska IT klientów działają bez zakłóceń. Tak, zapewniamy najwyższe SLA w branży.

Jesteśmy 8MW campusem multi-tier z możliwością szybkiego zwiększenia mocy do 42MW. Nasze ośrodki przetwarzania danych to centra danych typu core i edge computing.

Beyond.pl campus oferuje gęstość zasilania do 20kW na szafę rack i jednocześnie, wciąż jest najbardziej energooszczędnym obiektem Data Center w Polsce.

Local support | Beyond.pl

Pracownicy service desk, smart hands i inżynierowie techniczni mają 500+ lat doświadczenia technicznego. Jako pierwsi w Polsce dostarczamy klientom technologię HoloLens 2, aby zapewnić dostęp do infrastruktury w czasie rzeczywistym.

Zaledwie 4ms do Warszawy i Berlina, 11ms do Frankfurtu, 16ms do Amsterdamu, 22 ms do Londynu i Paryża oraz 52 ms do Nowego Jorku – posiadamy doskonałe połączenia sieciowe z Europą i światem. Gwarantujemy dostęp do 20+ operatorów telekomunikacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Beyond.pl to pierwsze w Polsce neutralne telekomunikacyjnie centrum danych połączone ringiem światłowodowym.

Ograniczenie kosztów | Beyond.pl

Zmniejszamy emisję CO2 klientów, ponieważ nasza moc jest w 100% zrównoważona. Efektywność zużycia energii (PUE) w Data Center 2 wynosi w optymalnych warunkach 1.2, co zapewnia stałą redukcję zużycia energii. Z kolei mniejsze zużycie energii to niższe koszty usług.

Skontaktuj się z nami