Dzielimy się Świętami 2022

W Beyond.pl wiemy, że pomaganie ma ogromne znaczenie,
a moc czynienia dobra wraca z podwójną siłą.

Projekt „Dzielimy się Świętami” zrodził się w 2020 roku. Z uwagi na trwającą pandemię nie mogliśmy spotkać się z naszymi Klientami i Partnerami bezpośrednio, by wręczyć im świąteczne upominki. Tak pojawił się pomysł, aby środki przeznaczone na Państwa prezenty wykorzystać w inny sposób. W Beyond.pl wierzymy, że ważniejsze prezenty to te, których nie można rozpakować.

 

❄️

 

Podczas pierwszej akcji “Dzielimy się Świętami” w 2020 roku „budżet upominkowy” został przeznaczony na wsparcie organizacji Stowarzyszenie mali bracia Ubogich oraz projektu „Podaruj Wigilię”. Dzięki tej akcji najbardziej potrzebujące osoby starsze, szczególnie narażone na COVID-19, spędziły święta godnie i w cieple. Państwa pozytywny odbiór projektu utwierdził nas w przekonaniu, że to właściwy kierunek działania i inicjatywa warta kontynuowania.

 

W 2021 Państwa i nasza pomoc trafiła do Domu Dziecka w Pleszewie. Nie jesteśmy w stanie opisać zaskoczenia i radości z jakim spotkała się propozycja pomocy. Finalnie przekazane środki zostały wykorzystane na budowanie wspomnień i doświadczeń – podopieczni ośrodka wyjechali na ferie zimowe w góry. Podczas kilkudniowego pobytu dzieciaki zdobyły Śnieżkę trasą przez Biały Raj i Kopę, zobaczyły Dziki Wodospad na Łomnicy, sztolnie kopalni rudy uranu w Kowarach oraz Karpacz.

 

Choć od naszego pierwszego kontaktu z Domem Dziecka minął rok, wciąż pamiętamy wdzięczność z jaką się wtedy spotkaliśmy. Kontynuacja pomocy dla dzieci z pleszewskiego ośrodka była naturalną decyzją. W tegorocznej edycji projektu „Dzielimy się Świętami” wspólnie z Państwem ponownie sfinansujemy dziecięce marzenia o białych feriach.

Poznaj Dom Dziecka w Pleszewie i jego wychowanków

W Domu Dziecka w Pleszewie mieszka aktualnie 28 wychowanków w wieku od 7 do 20 lat. Placówka stara się zapewnić dzieciom wszystkie bieżące potrzeby, a także wsparcie pedagogiczne i psychologiczne. Podopieczni mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych i plastycznych. Nadrzędnym celem ośrodka jest przygotowywanie dzieci na powrót do rodziny, znalezienie rodziny przysposabiającej lub zastępczej oraz samodzielność w dorosłym życiu.

Jeżeli chcesz wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie, zachęcamy do kontaktu z ośrodkiem lub wpłaty na konto:

Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci o Szczególnych Potrzebach Opiekuńczych „DOM”
ul. Osiedlowa 1, 63-300 Pleszew
Nr konta: 41 8407 0003 0007 5789 2000 0001

❄️ ❄️ ❄️

Projekty wsparte w ramach akcji “Dzielimy się Świętami”