Starszy Inżynier Sieci

Miejsce pracy: Poznań

Zakres obowiązków:

  • Planowanie, projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie architektury sieci w DataCenter
  • Utrzymanie i nadzór nad infrastrukturą sieciową
  • Udział w projektach (wewnętrznych i zewnętrznych)
  • Diagnostyka złożonych problemów sieciowych, współpraca z dostawcami w celu rozwiązywania tych problemów

Wymagania:

  • Biegła znajomość działania stosu protokołów TCP/IP oraz Ethernet (poziom powyżej CCNP/JNCIP )
  • Znajomość routingu dynamicznego (BGP, OSPF)
  • Znajomość mechanizmów zapewniania HA (etherchannel, FHRP, stack, cluster, multipath, ECMP)
  • Umiejętność zarządzania routerami oraz przełącznikami – głównie Cisco i Juniper
  • Umiejętność zarządzania firewallami, m. in. Juniper, Fortigate
  • Umiejętność programowania pozwalająca na automatyzację konfiguracji sieci
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodne czytanie dokumentacji technicznej i kontakt z supportem
  • Samodzielność, decyzyjność
  • Inżynierski excellence – dążenie do ciągłego doskonalenia wykorzystywanych rozwiązań, nieustanne poprawianie efektywności pracy poprzez automatyzację prostych czynności
  • Otwartość na nowinki technologiczne
  • Gotowość do pracy w interdyscyplinarnych zespołach
  • Nastawienie na proaktywne rozwiązywanie problemów
  • Wytrwałość w dążeniu do celu
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Otwartość na komunikację bezpośrednią z Klientem

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość technologii VXLAN, EVPN
  • Znajomość technologii wirtualizacji (VMware, Xen, Openstack)
  • Podstawy obsługi systemów Linux/Windows (bonding, vlan, routing) na potrzeby diagnostyk
  • Umiejętność pisania skryptów (Bash, Perl)
  • Umiejętność programowania w PHP lub Python
  • Wiedza z zakresu zarządzania przełącznikami wybranych dostawców: HP, Nortel (AlteonOS), Extreme Networks, Blade Network
  • Znajomość technologii serwerowych IBM/HP, w tym serwerów typu blade
  • Wiedza z zakresu security
  • Wiedza z zakresu QoS / CoS
  • Wiedza z zakresu transmisji Multicast

Oferujemy:

  • Możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami w jedynym w Polsce centrum danych z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg ANSI/TIA-942
  • Możliwość zdobywania nowych umiejętności przy innowacyjnych projektach
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (program Multikafeteria)
  • Pracę stacjonarną w Poznaniu

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz.U. 2016 poz. 922 z późn. zm.), prowadzonych przez Beyond.pl Sp. z o.o.”

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji, klikając: