Ochrona Cloudflare przed atakami DDoS

Technologia lidera rozwiązań anty-DDoS w ofercie Beyond.pl.

Liczba ataków DDoS wzrasta rok do roku. Zabezpiecz swoją firmę w sieci.

Eksperci są zgodni, że prędzej czy później każda firma doświadczy ataku tego typu, ponieważ działalność cyberprzestępców systematycznie wzrasta. Ochrona przed atakami DDoS staje się krytyczna dla biznesów funkcjonujących online (firm finansowych, e-commerce, SaaS), jak również przedsiębiorstw działających stacjonarnie, których obecność online nie może zostać zakłócona. Liczba ataków DDoS w II kwartale 2020 roku wzrosła rok do roku trzykrotnie. Nie czekaj – zabezpiecz swoją firmę w sieci już teraz.

Co to jest atak DDoS (Distributed Denial of Service)?

Atak DDoS to atak polegający na zalewaniu serwera dużą ilością zapytań, które powodują jego zablokowanie (zerwanie połączenia). Atak jest przeprowadzany przez sieć zainfekowanych komputerów – czyli tzw. botnet. Atak tego typu jest niemożliwy do wykrycia przez klasyczne systemy zabezpieczeń od prawidłowego ruchu z innych komputerów.

Zorganizowanie tego typu ataku nie jest trudne, ani kosztowe. Okazuje się, że godzinny atak DDoS to koszt rzędu 25 USD. Z kolei dla firmy niedostępność serwisu lub przestój w dostępie do systemów może oznaczać ogromne duże straty finansowe.

Czy moja firma potrzebuje ochrony anty-DDoS?

Najnowsze dane firmy NETSCOUT wskazują, że częstotliwość ataków DDoS od marca do czerwca 2020 r. wzrosła aż o 25%. W maju 2020 r. miało miejsce z kolei ponad 929 tys. ataków DDoS, co stanowi największą liczbę zaobserwowanych tego rodzaju incydentów w ciągu jednego miesiąca.
W Polsce co miesiąc odnotowuje się około kilkanaście tysięcy ataków, zatem mówimy o realnym zagrożeniu, również dla polskich przedsiębiorstw.

Beyond.pl dostarcza ochronę przed atakami DDoS wykorzystując wyłącznie sprawdzone technologie. Usługę ochrony anty-DDoS świadczymy na bazie rozwiązania Magic Transit firmy Cloudflare, niekwestionowanego globalnego lidera w tym obszarze.

Jak działa ochrona przed atakiem DDoS Magic Transit od Cloudflare?

Ochrona anty-DDoS polega na monitorowaniu i weryfikowaniu ruchu internetowego przychodzącego na stronę www, sklep e-commerce lub aplikację internetową oraz eliminowaniu części niepożądanej tego ruchu, która może spowodować niedostępność serwisu lub usługi.

W ramach usługi Magic Transit od Coudflare  cały ruch przychodzący do chronionej sieci przechodzi przez tzw. Scrubbing Centers, w których jest on stale monitorowany pod kątem zagrożeń. Usługa jest świadczona w trybie ciągłym 24/7/365, dzięki globalnej infrastrukturze Cloudflare bazującej na 23 data centers rozsianych na całym świecie. Rozwiązanie Cloudflare zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ochronić sieć klienta nawet przed wieloterabajtowym wolumenem ataku.

Parametry techniczne ochrony anty-DDoS Magic Transit:

  • ultra niski czas rozpoznania ataku – wykrywanie zagrożeń poniżej sekundy,
  • większość złośliwego ruchu blokowana w czasie krótszym niż 3 sekundy,
  • wsparcie dla wszystkich protokołów bazujących na ruchu IP.

 

Usługa ochrony anty-DDoS w Beyond.pl

Stałe monitorowanie pod kątem zagrożeń całego ruchu przychodzącego do klienta.

Filtracja ruchu na poziomie warstwy 3 modelu OSI.

Konfiguracja i obsługa techniczna rozwiązania anty-DDoS Cloudflare.

Zarządzanie, monitorowanie i raportowanie incydentów z obszaru DDoS.

Zalety ochrony anty-DDoS od Cloudflare

1

Skuteczna ochrona

Cloudflare wg Gartner 2020 DDoS Report to światowy lider w segmencie rozwiązań ochrony przed atakami DDoS. Sprawdzona technologia gwarantuje skuteczną ochronę biznesu online.

2

Kompleksowa obsługa IT

Nie musisz angażować firmowych zasobów IT, aby uruchomić ochronę anty-DDoS. Beyond.pl dostarcza kompleksową usługę – sprawdzoną, światową technologią skonfigurowaną i administrowaną przez wykfalifikowanych inżynierów IT Beyond.pl

3

Gwarancja dostępności biznesu online

Niedostępność aplikacji to szkody wizerunkowe oraz straty finansowe. Działaj profesjonalnie i zabezpiecz swoje rozwiązania online przed niedostępnością, dzięki Magic Transit Cloudflare w Beyond.pl. Ochrona w modelu 24/7/365.

4

Ochrona niewidoczna dla klientów końcowych

Usługa nie ma żadnego wpływu na doświadczenie klienta końcowego. Szybki transfer ruchu oraz efektywna weryfikacja niepożądanego ruchu gwarantuje niezakłócony kontakt klienta z Twoim biznesem online.

5

Niezawodność infrastruktury

Rozwiązanie Magic Transit firmy Cloudflare bazuje na własnej, globalnej infrastrukturze 23 Data Centers rozproszonych po całym świecie, które są fundamentem wydajnego działania Scrubbing Centers.

Powiązane usługi

Kolokacja serwerów

Najwyższy standard bezpieczeństwa dla Twojej infrastruktury. Wybierz Data Center zapewniające kolokację na najwyższym poziomie.

Poznaj usługę

Infrastruktura dedykowana

Infrastruktura najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb biznesowych. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów.

Poznaj usługę

Chmura Vmware

Bezpieczeństwo i skalowalność dla Twojego biznesu. Skorzystaj z dostępu do kompletnych i najbardziej zaawansowanych technologii VMware Cloud.

Poznaj usługę

Administracja IT

Skorzystaj z kompleksowego wsparcia naszych ekspertów w zakresie utrzymania środowiska IT.

Poznaj usługę

Skontaktuj się z nami