AzureTruck Day w Beyond.pl Data Center 2

29 listopada w Beyond.pl Data Center 2 odbył się AzureTruck Day – drugie wydarzenie w ramach premiery AzureTrucka, czyli Żuka wyposażonego w czujniki IoT oraz chmurę Microsoft Azure Stack, spiętą z globalną chmurą Microsoft Azure i lokalnymi zasobami Azure Stack w Beyond.pl.

AzureTruck Day to projekt edukacyjny zainicjowany przez Microsoft MVP (Microsoft Most Valuable Professionals) – m.in. Emila Wasilewskiego, Michała Smereczyńskiego i Łukasza Kałużnego, którzy postanowili pokazać, jak w kreatywny sposób zaimplementować rozwiązania hybrydowej chmury obliczeniowej Microsoft Azure i Azure Stack.

– Ideą na powstanie AzureTrucka była chęć znalezienia metody przekazywania wiedzy w trochę inny sposób niż ten klasyczny model, który znamy, czyli: konferencje, meetupy, warsztaty. Postanowiliśmy wraz z innymi MVP w Polsce, znaleźć formę przekazu, która przykuje uwagę nie tylko częścią merytoryczną, ale też częścią namacalną w postaci AzureTrucka – mówi Emil Wasilewski, Microsoft Azure MVP – jeden z pomysłodawców projektu.

Podczas wydarzenia eksperci rozwiązań chmurowych przedstawili sposoby zastosowania Microsoft Azure Stack oraz Azure IoT Edge i przybliżyli najnowsze trendy w obszarze cloud computingu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia AzureTruck Day w Beyond.pl Data Center 2, gdzie zlokalizowana jest pierwsza chmura obliczeniowa Azure Stack w Polsce.