Blog Conference Poznań 2016 – transmisja LIVE dzięki łączu Beyond.pl

Komercjalizacja blogosfery, jak zarabiać na blogu, jak współpracować z markami – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych na Blog Conference 2016 w Poznaniu. Organizatorzy konferencji postanowili udowodnić, że blogowanie to poważna praca z dużym potencjałem reklamowym. Na najważniejszej imprezie branżowej w kraju pojawiło się ponad 300 uczestników. A dzięki transmisji LIVE dla której łączność zapewniło Beyond.pl w wydarzeniu zdalnie uczestniczyło dodatkowe 1,5 tysiąca osób.

Podczas dwóch dni imprezy wystąpiło 15 blogerów z całej Polski. Wśród nich m.in. Tomek Tomczyk, znany wcześniej jako Kominek, a dziś występuje jako Jason Hunt, Marcin Nowak – gdziewyjechac.pl, Natalia Tur autorka nishka.pl. Znani blogerzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem twórcami, stawiającymi pierwsze kroki w sieci.

– Synonim blogera to wszechstronność. Musimy robić bardzo dużo rzeczy na raz. To już nie wygląda tak, że w domu na własnym laptopie piszemy kilka postów. Pojawiło się wiele narzędzi, przestrzeń blogowa znacznie się rozszerzyła – przekonywał Maciej Mazurek z zuchrysuje.pl.

– Aby być dobrym blogerem, nie wystarczy tylko tworzyć treści. Trzeba również inwestować w wiedzę marketingową, żeby być równorzędnym partnerem dla firm, agencji reklamowych i mediów, z którymi chce się podjąć współpracę – mówi Cezary Lech ze sprawnymarketing.pl

Zainteresowanie drugą edycją Blog Conference Poznań 2016 było ogromne. Chęć uczestnictwa zgłosiło więcej osób, niż liczba przygotowanych przez autorów miejsc. Dlatego tak istotne było umożliwienie im udziału poprzez transmisję LIVE, dla której  szybki łącze zapewniło Beyond.pl. Przebieg wydarzenia można obejrzeć tutaj