Nowa lokalizacja e24cloud! Chmura dostępna w Data Center 2

Od 19 marca klienci publicznej chmury e24cloud będą mogli tworzyć środowiska w nowej lokalizacji. Przeniesienie zasobów chmury obliczeniowej e24cloud z Warszawy do Data Center 2 wynika z wprowadzenia w Polsce regulacji prawnych o ochronie danych osobowych GDPR/RODO.

Migracja pozwoli na zagwarantowanie lepszych standardów ochrony przechowywanych danych w oparciu o własną infrastrukturę Beyond.pl oraz przyznane certyfikaty branżowe – Rated 4 wg ANSI/TIA-942 oraz ISO 27001.

– Uruchomienie e24cloud w Data Center 2 to naturalna droga rozwoju Beyond.pl. Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał naszego nowego obiektu, który w Polsce jest bezkonkurencyjny pod względem bezpieczeństwa. Dajemy klientom możliwość samodzielnego stworzenia w niecałą minutę serwerów wirtualnych na sprzęcie ulokowanym w jednym z topowym europejskich centrów danych. To zmiana, która przełoży się też na jakość samej usługi e24cloud – mówi Bartosz Misiaszek, Product Manager e24cloud w Beyond.pl.

Korzyści z migracji dla klientów:

– możliwość tworzenia większych serwerów wirtualnych – do 32 vCPU i 96GB RAM,
– pełna odpowiedzialność Beyond.pl za świadczone usługi oraz rozwiązania technologiczne,
– możliwość uruchomienia usługi w Data Center 2 Beyond.pl, które jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej posiada standard bezpieczeństwa Rated 4 wg ANSI/TIA-942,
– zapewnienie ciągłości działania dzięki nowoczesnym, redundantnym rozwiązaniom w zakresie infrastruktury (dwa systemy zasilania awaryjnego),
– możliwość budowy dwóch autonomicznych środowisk IT w oparciu o dwa centra danych Beyond.pl połączone własnym ringiem światłowodowym.

Szczegółowe dane dotyczące migracji oraz wideo instruktażowe dostępne na e24cloud.com/migracja. Pomocy technicznej udzielają nasi specjaliści pod adresem support@e24cloud.com.