Nowy węzeł telekomunikacyjny RETN w Data Center 2

Międzynarodowy dostawca usług sieciowych RETN uruchomił nowy węzeł telekomunikacyjny w Data Center 2 Beyond.pl. To drugi węzeł RETN dla poznańskiej marki i 11 w Polsce.

Beyond.pl oferuje klientom dostęp do ponad 20 operatorów krajowych i międzynarodowym. – Bycie neutralnym telekomunikacyjnie to jedna z naszych podstawowych wartości – zaznacza Bartłomiej Danek, wiceprezes Beyond.pl. – Współpraca z czołowymi dostawcami klasy Tier-1, takimi jak m.in. RETN, umożliwia nam oferowanie klientom swobody zawierania umów z wybranym przez siebie operatorem – dodaje.

RETN rozpoczął współpracę z Beyond.pl w 2013 roku, wdrażając pierwszy węzeł w Data Center 1. – Od tamtej pory wiele się zmieniło, ponieważ nasza firma szybko się rozwinęła i znacząco zwiększyła swoją przepustowość w Europie – mówi Daniel Jasiński, Managing Director w RETN Poland Sp. z o.o.

Obecnie operator posiada ponad 32 tys. km światłowodu w europejskiej sieci łączącej 29 krajów z Europy, Azji i Ameryki Północnej. – Nowy węzeł RETN w Data Center 2 koresponduje z naszymi wcześniejszymi sukcesami w tym regionie. Jesteśmy zadowoleni, że mamy tak nowoczesne i bezpieczne centrum danych w naszej sieci – dodaje.