„Puls Biznesu”: Chmura dla Biznesu – Cloud Computing na miarę potrzeb klientów

W najnowszym artykule Pulsu Biznesu IT Cloud Architect Maciej Madziała i dyrektor marketingu Tomasz Sobol wysuwają tezę, że nie ma jednej usługi chmury obliczeniowej, która spełnia wszystkie potrzeby biznesu oraz argumentują, jakie korzyści zyskują firmy korzystające z usług neutralnego technologicznie dostawcy usług cloud clomputingu.

Dzisiaj na rynku istnieje wiele rozwiązań. Nie ma jednak jednej uniwersalnej chmury obliczeniowej gotowej sprostać wymaganiom i potrzebom każdego biznesu. Dlatego ważne jest dostosowanie usługi do potrzeb i dobór odpowiedniego rozwiązania IT zarówno pod kątem technologii, ceny, jak i modelu świadczenia usług. Pod tym względem chmura ma przewagę, a elastyczni — „multicloudowi” dostawcy rozwiązań — wygrywają na rynku.

– Chmury, które udostępniamy klientom, poza wspólną cechą, jaką jest ekstremalna wydajność i dostępność zasobów mocy obliczeniowej na żądanie, są od siebie różne. W Beyond.pl klient może wybrać technologie wirtualizacji (VMware, KVM, Microsoft Hyper-V), model świadczenia usługi: chmurę publiczną, prywatną czy hybrydową, a także zdecydować o poziomie wsparcia administracji. W efekcie klient ma ogromny wpływ na wybór optymalnego kosztowo rozwiązania IT szytego pod własne potrzeby — tłumaczy Tomasz Sobol, dyrektor marketingu w Beyond.pl.

Pełny tekst dostępny w wydaniu papierowym z 27 marca oraz na www.pb.pl.

Więcej informacji na temat rozwiązań chmurowych: VMware | e24cloud | Azure Stack