Zakończyła się I edycja Beyond.pl Cloud Academy

Trzy miasta, ponad 100 specjalistów IT, 15 godzin rozmów w gronie praktyków oraz sześciu prelegentów – tak w skrócie można podsumować pierwszą edycję Beyond.pl Cloud Academy. Otwarte warsztaty odbyły się w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

– Postawiliśmy na transfer wiedzy w obszarze chmury obliczeniowej. Wysoka frekwencja oraz przede wszystkim aktywność uczestników pokazały, że taki format spotkań doskonale się sprawdza – podsumowuje Aleksandra Ochranowicz, koordynator projektu.

Głównym celem tej inicjatywy jest techniczna prezentacja zagadnień dotyczących cloud computingu.  Temat wiodący edycji 2018 to „Efektywne wdrożenie cloudowe”. Prelekcje ekspertów Beyond.pl dotyczyły rozwiązań opartych o VMware, e24cloud, Microsoft Azure i Azure Stack oraz Veeam. Głównym gościem specjalnym był Mirosław Burnejko z Chmurowisko, który prezentował dobre praktyki w zakresie pierwszych wdrożeń w chmurze.

– Chcemy pokazać, że chmura obliczeniowa to po prostu efektywna i wydajna metoda przetwarzania danych – tłumaczy Ochranowicz. – Sam wybór technologii czy skala migracji zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw. Nasi inżynierowie akcentowali w pierwszej kolejności potencjał chmury oraz nowe możliwości biznesowe, jakie się z nią łączą. W Polsce nadal tylko 10% firm korzysta z clouda. Mamy nadzieję, że nasze działania edukacyjne sprawią, że ta liczba będzie się stale powiększać – dodaje.

– Już myślimy o kolejnej edycji w przyszłym roku. Sami uczestnicy podpowiedzieli nam kilka ciekawych tematów przewodnich. Zastanawiamy się też nad poszerzeniem zasięgu projektu o dodatkowe miasta. Chcemy, aby Beyond.pl Cloud Academy było długofalowym działaniem edukacyjnym i na stałe wpisało się w kalendarze specjalistów IT – kończy Ochranowicz. Informacji o projekcie można szukać na landing page academy.beyond.pl.

Pierwszą edycję wspierały światowe brandy: Intel, Microsoft, VMware, Dell EMC oraz Veeam, a patronat medialny sprawowali „ITWiz”, Chmurowsiko.pl i „IT Professional.”