Beyond.pl finalistą międzynarodowego konkursu DCD Global Awards 2017!

Mówi się, że to „Oscary” branży data center. Centrum danych z Poznania znalazło się w gronie finalistów konkursu DCD Global Awards 2017 w kategorii „The Infrastructure Scale-Out Award”. Zgłoszony projekt to otwarcie Data Center 2 wraz z przyznaniem certyfikatu bezpieczeństwa Rated 4 wg ANSI/TIA-942. Laureatów poznamy 7 grudnia.

Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej innowacyjnych realizacji IT minionych 12 miesięcy. Kategoria, w której nominację otrzymał Beyond.pl, przeznaczona jest dla olbrzymich projektów data center angażujących tysiące ludzi oraz wpływających na transformację gospodarki.

Zwycięzcą zostanie ten, kto najlepiej zaprezentuje korzyści wynikające z działalności na dużą skalę. Z Beyond.pl o tytuł walczą: Lefdal Mine (Norwegia), Tencent (Chiny), T. Is Bankasi (Turcja). Poprzednimi nagrodzonymi w tej kategorii byli m.in. Facebook, Microsoft czy Oracle.

– Już sama nominacja jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem – mówi CEO i założyciel Beyond.pl Michał Grzybkowski. – Konkurs od lat skupia czołowe na świecie firmy oraz projekty technologiczne. Finaliści w każdej kategorii byli wyłaniani przez jury. To potwierdzenie, że nasza realizacja została doceniona przez niezależnych, obiektywnych ekspertów w międzynarodowym środowisku – dodaje.

„Nominacja do finału tego prestiżowego konkursu odzwierciedla Państwa ciągłe dążenie do stosowania najlepszych praktyk oraz doskonałość, która jest znakiem rozpoznawczym firmy” – tak jury argumentowało wybór poznańskiego przedsiębiorstwa. Data Center 2 to nie tylko centrum przetwarzania danych, ale także miejsce wymiany wiedzy eksperckiej z dedykowaną trasą edukacyjną oraz przestrzenią konferencyjną. Beyond.pl jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942, który zaświadcza najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Obecnie każdy z finalistów uzupełnia zgłoszenie o dodatkowe pytania komisji. Zwycięzcy tegorocznej edycji zostaną ogłoszeni 7 grudnia podczas uroczystej gali w Londynie. W tym roku do konkursu zgłosiły się firmy z 28 krajów, które rywalizują w 16 kategoriach.

Konkurs DCD Global Awards organizowany jest od 2006 roku przez Data Center Dynamics – brytyjską firmę eventowo-medialną o światowym zasięgu. Przez 10 lat organizatorzy nagrodzili ponad 250 innowacyjnych projektów IT, które zmieniają branżę technologiczną. Wśród docenionych były poza wspomnianym Microsoftem, Facebookiem i Oracle także m.in. Visa, Dropbox, Citibank, Virgin Media czy University of Cambridge.

Do pobrania:
Beyond.pl finalistą międzynarodowego konkursu DCD Global Awards 2017
Press_pack_2017