Beyond.pl z kolejnym certyfikatem bezpieczeństwa

Oba centra danych Beyond.pl pomyślnie przeszły audyt ISO 27001:2013. Norma określa zbiór wymagań koniecznych przy wdrożeniu systemu bezpieczeństwa informacji w firmie. Po certyfikacie Rated 4 wg ANSI/TIA-942 to kolejny dokument świadczący o bardzo wysokiej ochronie danych przechowywanych w obiektach Beyond.pl.

– Chcemy, aby wdrożony międzynarodowy standard ISO 27001:2013 stanowił dodatkowe potwierdzenie naszej wiarygodności i fachowości w oczach klientów, partnerów i udziałowców – komentuje Bartłomiej Danek, wiceprezes Beynd.pl.

Norma określa 11 obszarów bezpieczeństwa, którymi są m.in. polityka bezpieczeństwa, zarządzanie systemami i sieciami, kontrola dostępu, zarządzanie ciągłością działania czy utrzymanie systemów informatycznych. Certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 zaświadcza przede wszystkim o profesjonalnym przygotowaniu technologicznym pod kątem bezpieczeństwa danych. ISO 27001:2013 dodatkowo potwierdza, że w firmie stosuje się odpowiednie procedury wewnętrzne i dba o poufność, dostępność oraz integralność wszelkich informacji – nie tylko tych, które dotyczą klientów, ale także tych związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.

– Nasze podejście do bezpieczeństwa jest bardzo kompleksowe, dlatego podjęliśmy decyzję o wrożeniu systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnym z normą ISO 27001:2013. Zabezpieczyliśmy w ten sposób obszar organizacyjny, wyznaczając konkretne działania, jakie pracownicy muszą podjąć np. w przypadku wystąpienia incydentu związanego z bezpieczeństwem informacji – kończy Danek.

Do pobrania:
Beyond.pl z kolejnym certyfikatem bezpieczeństwa
Press_pack_2017