Jak skuteczniej realizować cele biznesowe dzięki Outsourcingowi IT?

Poprawa procesów biznesowych, łatwy dostęp do specjalistycznej wiedzy, a także oszczędności finansowe – to główne cele przedsiębiorstw. Jak je skutecznie osiągnąć w działaniach IT?

 

45 % menadżerów polskich firm korzysta ze wsparcia zewnętrznych firm informatycznych albo wynajmuje kadrę inżynierską. Wśród usług, które można outsoursować jest bezpieczeństwo zachowania dostępności zasobów IT, zapewnienie bezawaryjnego działania sprzętu i jego dzierżawa czy utrzymanie systemów informatycznych.

 

Z czasem każda firma będzie musiała zadać sobie pytanie czy postawić na outsourcing IT. Szczególnie, kiedy własny zespół specjalistów nie może się skupić na core biznesu, tworzeniu przewag i poprawie wydajności, ponieważ zajmuje się czynnościami, które może przejąć zewnętrzny dostawca. Według IBM zastosowanie rozwiązań chmury obliczeniowej zwiększyło efektywność 55% respondentów oraz u 49% mobilność pracowników.

 

W dobie rozwijającej się w coraz szybszym tempie cyfryzacji technologicznej oraz Internet of Things istotne staje się korzystanie z najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań. Biznes oczekuje już nie tylko dynamicznego skalowania, ale również szybkiego reagowania, dostępności oraz elastyczności usług. Nie podlega dyskusji, że inwestycja w stabilną i nowoczesną infrastrukturę w celu zapewnienia odpowiedniej wydajności dla wszystkich aplikacji i mechanizmów jest dzisiaj koniecznością przekonuje Łukasz Polak, wiceprezes Beyond.pl.

 

O zaletach Outsourcingu można przeczytać na ceo.com.pl