Strategiczne partnerstwo Pure Storage i Beyond.pl

Strategiczne partnerstwo Beyond.pl i Pure Storage. Spółki wprowadzają pakiet usług Disaster Recovery as a Service.

Beyond.pl, dostawca usług data center i cloud computing, i Pure Storage, producent najnowocześniejszych na świecie macierzy do składowania danych klasy AFA (all-flash array), nawiązują strategiczne partnerstwo. Firmy uruchamiają dla polskich i międzynarodowych klientów usługi w obszarze Disaster Recovery as a Service oparte o technologię Pure Storage oraz infrastrukturę centrum danych Beyond.pl.

Jak wynika z danych Gartnera w ciągu ostatnich dwóch lat 76% firm doświadczyło sytuacji, która wymagała uruchomienia planu odzyskiwania danych po awarii. Digitalizacja i przenoszenie firm do świata online sprawiają, że ciągłość działania biznesu w ogromnej mierze zależy od zapewnienia stałego dostępu do danych cyfrowych.

Nowa jakość w obszarze Disaster Recovery

Firma konsultingowa ITIC szacuje, że w przypadku 86% organizacji zaledwie godzinny brak dostępu do danych kosztuje ponad 300 tys. dolarów. Co więcej, dla 34% firm jedna godzina awarii generuje straty na poziomie od 1 do nawet ponad 5 mln dolarów.

– Firmy zdają sobie coraz większą sprawę z tego, że brak dostępu do danych w wyniku awarii czy cyberataku niesie ze sobą znaczące straty finansowe i wizerunkowe. To sprawia, że wymagania przedsiębiorstw w obszarze odzyskiwania danych po awarii wzrastają. Dotyczy to systemów krytycznych, szczególnie w sektorze produkcyjnym, bankowym, ubezpieczeniowym czy e-commerce. W tych branżach nie ma miejsca nawet na kilkuminutowe przestoje, a przełączenie do centrum zapasowego musi następować błyskawicznie i bez istotnej utraty danych. Takich rozwiązań brakuje, dlatego wspólnie z Pure Storage stworzyliśmy pakiet usług disaster recovery, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów – tłumaczy Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.

Współpraca Pure Storage oraz Beyond.pl nie jest przypadkowa. Obie firmy od lat w swoich obszarach wiodą prym w obszarze bezpieczeństwa, co potwierdzają niezależne organizacje.

Beyond.pl jest operatorem pierwszego centrum danych w Unii Europejskiej posiadającego niezależny certyfikat Rated 4 wg. międzynarodowych standardów ANSI/TIA-942. Dla klientów to gwarancja dostawy usług na poziomie 99,995%, co oznacza, że ewentualne przerwy w świadczeniu usług nie przekroczą łącznie 26 minut w skali roku. W praktyce od uruchomienia serwerowni Data Center 2 w 2016 roku Beyond.pl świadczy usługi na poziomie 100% dostępności. Dla porównania, przy poziomie Rated 3, mowa o niemal 4-krotnym zwiększeniu niedostępności (1 godzina i 36 minut). Z uwagi na wysoki standard bezpieczeństwa serwerownia Beyond.pl jest optymalnym obiektem pod lokowanie usług związanych z disaster recovery.

Z kolei Pure Storage to jedna z najszybciej rozwijających się firm IT na świecie, która specjalizuje się w tworzeniu pamięci masowych o wyjątkowej niezawodności i szybkości.

Charakteryzują się one m.in. lepszym upakowaniem danych w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, krótszym czasem odtworzenia, intuicyjnością obsługi oraz bezprzerwowym trybem serwisowym. Statystyczna dostępność rozwiązań Pure to co najmniej 99,999999%. Według Gartnera, Pure Storage od lat góruje nad konkurencją m.in. pod względem kompletności wizji i wprowadzanych innowacji plasując się 7 lat z rzędu w kwadrat lidera w raporcie Magic Quadrant for Primary Storage Arrays.

– Połączenie niezawodnej infrastruktury data center Beyond.pl z naszą innowacyjną technologią macierzową pozwala stworzyć usługi Disaster Recovery o wyjątkowo krótkim czasie odzyskiwania danych i błyskawicznej replikacji danych. W praktyce gwarantuje to pełne bezpieczeństwo i dostępność do danych nawet przez 100% czasu – zwraca uwagę Maciej Bocian, Country Manager Poland & Central Eastern Europe Pure Storage.

Dostęp do systemu bez przestojów

Przedsiębiorstwa praktykują wykonywanie kopii zapasowych danych albo uruchamiania centrów zapasowych w lokalnych serwerowniach, często tych samych, w których funkcjonują systemy produkcyjne. W takim scenariuszu, jeżeli dojdzie do awarii, danych nie można odzyskać. To m.in. do takich firm jest skierowana wspólna oferta Beyond.pl oraz Pure Storage. Obejmuje ona usługi Backupu, Rapid Restore oraz Disaster Recovery, wszystkie w modelu as a Service.

Wspólną usługę DRaaS wyróżnia na rynku zerowa utrata danych czyli odzyskanie sprawnych firmowych systemów IT (RTO), dzięki synchronicznej replikacji (RPO) w czasie zero sekund. Oznacza to de facto, że oferta Pure Storage i Beyond.pl jest w stanie zapewnić dostępność do danych w przypadku awarii na poziomie 100% przy niskim poziomie opóźnień.

Wspólna oferta zapewnia firmom nie tylko pełne bezpieczeństwo infrastrukturalne, ale także doskonałe usługi łączności. Beyond.pl dostarcza bardzo niski poziom opóźnień w transferze danych pomiędzy swoimi obiektami a data center klientów zlokalizowanych w całej Polsce i Europie Centralnej. To bardzo ważne kryterium z punktu widzenia firm międzynarodowych, a także tych działających w branżach wymagających jak najszybszego transferu danych np. finansowej, produkcyjnej czy e-commerce.

W ostatnim czasie operator zrealizował szereg inwestycji w obszarze łączności, które gwarantują optymalny czas transferu danych. W październiku 2020 r. na terenie Data Center 2 w Poznaniu uruchomiono trzecią lokalizację neutralnego komunikacyjnie węzła wymiany ruchu internetowego EPIX. To jednocześnie pierwszy węzeł EPIX w zachodniej części Polski, który przejął w dużej części obsługę ruchu internetowego na tym obszarze. W styczniu 2021 r. z kolei spółka uruchomiła korytarz telekomunikacyjny z Europą Zachodnią, który bezpośrednio łączy Frankfurt z Poznaniem i Warszawą. Beyond East-West Corridor jest obecnie jedną z najszybszych tras wymiany danych pomiędzy Polską a Niemcami. Czas przesyłu danych w dwie strony z Poznania do Frankfurtu wynosi zaledwie 10 milisekund.

      ***

O Pure Storage: Pure Storage to innowacyjne rozwiązania przechowywania danych, zaprojektowane od początku dla optymalnego wykorzystania pamięci all-flash. Od 7 lat lider Magicznego Kwadratu Gartnera w zakresie macierzy all-flash oraz macierzy „primary storage”. Rozwiązania proste w obsłudze, najbardziej efektywne pod kątem wykorzystania przestrzeni komórek flash, umożliwiające bezprzerwowe skalowanie wydajności, pojemności ale także i upgrade’y do kolejnych generacji produktów. Dzięki Pure Storage uzyskasz 100% dostępności dla swoich danych.

 

Informacja prasowa do pobrania:

Strategiczne partnerstwo Beyond.pl i Pure Storage. Spółki wprowadzają pakiet usług Disaster Recovery as s Service