Disaster Recovery Center

Najwyższy standard bezpieczeństwa dla Twojej zapasowej infrastruktury. Zapewnij swojej firmie ciągłość biznesową.

Czym jest Disaster Recovery Center?

Usługa Disaster Recovery Center to zapasowa lokalizacja dla systemów informatycznych Twojej firmy. Wdrożenie centrum zapasowego to gwarancja większego bezpieczeństwa i komfortu pracy Twojego działu IT. W przypadku wystąpienia nieplanowanych przerw w funkcjonowaniu podstawowej lokalizacji, usługi i wszelka działalność operacyjna zostają przełączone do ośrodka zapasowego, a czas niedostępności usług ograniczony jest do absolutnego minimum.

W ramach oferty Disaster Recovery Center możesz skorzystać zarówno z usług kolokacji jak i dzierżawy infrastruktury w jednym z naszych data center.

Dlaczego warto korzystać z Disaster Recovery Center?

Disaster Recovery Center pozwala uchronić Twoją firmę przed utratą danych i powiązaną stratą klientów.

Usługa DRC to zapasowa lokalizacja dla systemów informatycznych Twojej firmy. Wdrożenie Centrum Zapasowego to gwarancja większego bezpieczeństwa i komfortu pracy Twojego działu IT. Jest częścią polityki Business continuity która powinieneś posiadać w swojej firmie.

W ramach naszej oferty możesz skomponować swoją usługę, korzystając zarówno z własnego sprzętu kolokowanego w Centrum Danych Beyond.pl, jak i z dzierżawy infrastruktury.

Poznaj parametry usługi Disaster Recovery Center

Celem usługi Disaster Recovery Center jest ochrona Twojej firmy przed utratą danych i dostępu do zasobów IT.

Dzięki utrzymaniu puli zasobów IT i synchronizacji firmowych danych DRC umożliwia zachowanie ciągłości działania w wypadku awarii w ośrodku macierzystym.

W wypadku nagłej potrzeby możesz błyskawicznie przełączyć swoje systemy informatyczne i swobodnie działać z innej lokalizacji przez tak długi czas, jak będzie to konieczne.

 

W ramach usługi DRC otrzymujesz pakiet usług:

  • Kolokacja serwerów i sprzętu lub wynajem dedykowanych zasobów informatycznych w profesjonalnym centrum danych
  • przygotowanie i wdrożenie procedury planu awaryjnego
  • stałe testy infrastruktury zapasowej gwarantujące jej gotowość do podjęcia natychmiastowego działania
  • urządzenia backupowe zapewniające pełne zabezpieczenie danych
  • dopasowanie zakresu replikacji danych do potrzeb wyspecyfikowanych w business continuity plan
  • doskonałą łączność z internetem bądź Twoją siecią firmową
  • bezpieczną sieć informatyczną odporną na zagrożenia bezpieczeństwa IT
  • biuro zapasowe – powierzchnie biurowe wraz z osprzętem, stacje robocze oraz peryferia (np. drukarki, skanery) w liczbie i konfiguracji umożliwiającej podtrzymanie pracy Twojej firmy
  • stałe wsparcie zespołu wykwalifikowanych inżynierów.

 

SLA:

  • do 99,9999% uptime

Korzyści

Ciągłość działania | Beyond.pl

Gwarancja utrzymania ciągłości działania Twojej organizacji i jej krytycznych procesów biznesowych. Zapewniamy stałą gotowość Twojej zapasowej infrastruktury do pracy, dwutorowy system zasilania i wbudowany proces kontroli zabezpieczeń.

Bezpieczeństwo | Beyond.pl

Dokładnie opracowane procedury planu awaryjnego oraz cykliczne testy pozwalają zminimalizować ryzyko utraty danych i zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami wystąpienia awarii Twojej infrastruktury podstawowej.

Dajemy możliwość skorzystania zarówno z usług kolokacji jak i dzierżawy naszej wydajnej infrastruktury. Dodatkowo możesz dopasować parametry SLA usługi w zakresie czasu odtwarzania systemu w ośrodku zapasowym.

W ramach usługi zapewniamy wsparcie zespołu Service Desk 24/7/365 oraz dodatkową możliwość skorzystania z technicznej pomocy naszego zespołu Smart Hands, który prowadzi obchody komór serwerowych i inspekcję sprzętu.

Skontaktuj się z nami