Beyond.pl zgodny z PCI DSS

Beyond.pl Data Center 2 otrzymało oficjalny status PCI DSS Certificate of Compliance. Oznacza to, że centrum danych zapewnia fizyczne, środowiskowe, sieciowe oraz infrastrukturalne bezpieczeństwo potrzebne do ochrony danych wrażliwych posiadaczy kart i spełnienia standardów zgodności z PCI DSS.

Certyfikat PCI DSS to już drugi, po Rated 4 ANSI/TIA 942, ważny standard jaki spełnia firma Beyond.pl. Certyfikacja jest potwierdzeniem budowania i świadczenia usług data center na najwyższym z możliwych poziomów w obszarze bezpieczeństwa i dostępności zasobów klientów.

– Pozytywne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu PCI DSS Compliance to kolejny zrealizowany punkt w strategii rozwoju firmy Beyond.pl. Jeszcze przed budową nowego centrum danych za cel postawiliśmy sobie wytyczenie nowych standardów co do jakości świadczonych usług data center w Polsce. Dziś mogę powiedzieć, że realizujemy swój cel zgodnie z założeniami i potwierdzamy tym samym, że Beyond.pl to zaufany partner, który nieustannie rozwija swoje usługi i kompetencje – komentuje Bartłomiej Danek, Członek Zarządu Beyond.pl.

PCI DSS i Rated 4 ANSI/TIA-942 – infrastruktura wysokiej dostępności dedykowana sektorowi finansowemu i ubezpieczeniowemu.

Centra danych Beyond.pl zapewniają nieprzerwaną dostępność do chronionych informacji. W pełni redundantne sieci i zasilanie gwarantują, że najważniejsze dane i aplikacje są zawsze dostępne. Dzięki budowie własnego ringu światłowodowego pomiędzy 2 lokalizacjami centrów danych oraz umieszczeniu w nich kluczowych dostawców usług internetowych (ISP), Beyond.pl zapewnia idealną infrastrukturę do tworzenia kopii zapasowych danych i planów ich przywracania, co oznacza, że dane posiadaczy kart będą możliwe do odzyskania nawet w przypadku awarii.

Pobierz certyfikat