Kolokacja w bezpiecznym i zrównoważonym centrum danych

Wybierz kolokację w data center zapewniającym wydajność i niezawodność operacyjną. Zapewniamy najwyższy standard bezpieczeństwa, globalną łączność, optymalne PUE oraz 100% OZE.

Wyślij zapytanie

Czym jest usługa kolokacji?

Kolokacja to wynajem środowiska technicznego w profesjonalnym centrum danych (serwerowni) w celu bezpiecznego utrzymywania fizycznej infrastruktury IT.

Sposób zaprojektowania, budowy i zaplecze technologiczne obiektów typu centrum danych pozwala zapewnić bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne i telekomunikacyjne oraz zagwarantować optymalne warunki środowiskowe dla pracy krytycznej infrastruktury IT. Wszystko po to, aby biznes był bezpieczny i działał bez zakłóceń (24×7).

Usługi centrum danych w Beyond.pl – kolokacja i infrastruktura dedykowana (kliknij by powiększyć)

W kolokacji można utrzymywać własny sprzęt serwerowy, macierze, czy sprzęt sieciowy. Jeżeli nie chcesz inwestować we własną moc obliczeniową możesz wynająć dedykowaną infrastrukturę IT i utrzymywać ją w przestrzeni kolokacyjnej.

Beyond.pl w ramach usługi kolokacji, oprócz środowiska technicznego w komorach serwerowych, udostępnia Klientom także przestrzeń logistyczną (magazyn, dok rozładunkowy oraz strefę warsztatową). Dodatkowo można zawsze skorzystać z usług komplementarnych, jak wsparcie naszych doświadczonych zespołów Service Desk i Smart Hands. Technicy pełnią dyżury w systemie zmianowym, rowadzą obchody komór serwerowych i inspekcję kolokowanego sprzętu.

Co obejmuje usługa kolokacji w Beyond.pl?

 • Przestrzeń w profesjonalnych centrach danych Beyond.pl (Data Center 1 i Data Center 2) przeznaczoną do instalacji i utrzymywania infrastruktury IT w szafach Rack, które są zlokalizowane w boksach lub komorach serwerowych z uwzględnieniem wymogów dostępu, bezpieczeństwa, konstrukcji jak i warunków środowiskowych;
 • Moc elektryczną na potrzeby bezprzerwowego zasilania urządzeń IT oraz utrzymania odpowiednich dla nich warunków środowiskowych. Energia elektryczna pochodzi w 100% z OZE.
 • Gwarancję zasilania zapewnioną przez 2 niezależne tory podstawowe (2N) zabezpieczone 2 torami zapasowymi w postaci DRUPS/UPS i agregatami prądotwórczymi, aby wyeliminować jakikolwiek SPOF (Single Point of Failure) na drodze energii do urządzenia IT;
 • Warunki środowiskowe dedykowane dla sprzętu IT zgodnie z normami ASHRAE tj. temperatura w zakresie: 18-28°C i wilgotność względna w przedziale 30-65%;
 • Łączność w postaci dostępu do rozbudowanego pakietu usług telekomunikacyjnych (internet, sieci, łącza);
 • Bezpieczeństwo fizyczne, czyli 24×7 monitoring infrastruktury, 24×7 obecność ochrony fizycznej w centrum danych, okresowe testy ciągłości działania, kontrolę dostępu i monitoring CCTV;
 • Niegraniczony (24×7) dostęp do kolokowanego sprzętu po uprzedniej awizacji, w tym dostęp do zaplecza socjalnego, biurowego, warsztatowego i magazynowego;
 • Smart Hands czyli wsparcie techniczne utrzymywanej w Beyond.pl infrastruktury IT w trybie 24×7;
 • SLA – 100% na zasilanie i 99,999% na chłodzenie.

Warianty kolokacji – wybierz optymalny model dla Twojej firmy

Komora Dedykowana

Wynajem całej komory serwerowej wyłącznie na potrzeby kolokacji sprzętu IT pojedynczej firmy z wydzielonym dostępem fizycznym, systemami chłodzenia i zasilania. Standardowe komory serwerowe Beyond.pl mają następujące parametry:

 • powierzchnia: ~200 m2, co pozwala na kolokację około 100 szaf Rack o wymiarach 600×1200 (w zależności od aranżacji),
 • możliwość obsługi sprzętu IT o całkowitej mocy: ~500 kW (z opcją rozbudowy),
 • wysokość komór kolokacyjnych: 6,56 m,
 • możliwość zarządzana listwami zasilającymi (PDU) w swoich szafach Rack.

Aranżacja i wyposażenie komory serwerowej jest dostosowane do potrzeb klienta, ale najczęściej stosowana jest aranżacja zimnych i ciepłych korytarzy (CACS) z prowadzeniem okablowania strukturalnego nad szafami Rack, co nie zaburza przepływu powietrza chłodzącego sprzęt IT.

Prywatny Box lub Prywatny Kiosk

Oferujemy wynajem wydzielonej fizycznie części komory w centrum danych  Beyond.pl, która jest dedykowana i dostosowana pod indywidulane potrzeby klienta. Jest to profesjonalne środowisko do kolokacji urządzeń IT obejmujące standardowo miejsce na 24 szafy Rack. Może być wydzielone z całej komory za pomocą zbudowanej w tym celu metalowej klatki, która oddziela szafy Klienta od reszty przestrzeni współdzielonej lub ewentualnie kiosku (z zabudową korytarza).

Projekt budowy, aranżacja i parametry boxu/kiosku są dostosowywane do dedykowaną specyfikację. W ramach usługi Klient ma możliwość zarządzana listwami zasilającymi (PDU) w swoich szafach Rack.

Kolokacja szafy Rack

Do kolokowania firmowej infrastruktury IT we współdzielonej komorze serwerowej udostępniamy klientom szafy Rack 47U. Szafa posiada określony limit mocy liczony w kW na podstawie realnej konsumpcji przez kolokowane urządzenia.

Usługa dostępna także w pomieszczeniach MMR (Meet-Me-Room).

Kolokacja RU (Rack Unit)

Kolokacja pojedynczych serwerów i macierzy w szafach Rack 47U. Jest realizowania zarówno we współdzielonych komorach z gwarancją warunków środowiskowych i zasilania, jak i w pomieszczeniach MMR (Meet-Me-Room) przeznaczonych dla operatorów telekomunikacyjnych.

Porównanie wariantów kolokacji dostępnych w centrach danych Beyond.pl

 

Kolokacja RU Szafa Rack Prywatny Box/Kiosk Komora Dedykowana
Jednostka wielkości RU (Rack Unit) Rack 47U m. kw. m. kw.
Indywidualna strefa z własnymi wejściami × ×
Olicznikowane przyłącza ×
Zasilanie jednofazowe
zabezp. 10A

zabezp. 32A
Zasilanie trójfazowe ×
zabezp. 3x32A

zabezp. indywidualne

zabezp. indywidualne
Rozliczanie energii wg licznika ×
Zamek na klucz/SKD × opcja opcja opcja

Dlaczego wybrać kolokację w Beyond.pl?

Najwyższy poziom bezpieczeństwa kolokacji

Kolokację realizujemy w oparciu o sprawdzone rynkowo technologie dostarczane przez renomowanych, globalnych dostawców oraz własne centra danych o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Data Center 2 to jedyne centrum danych w UE posiadające najwyższy stopień bezpieczeństwa potwierdzony przez dwie niezależne jednostki: certyfikację ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normę EN 50600 Klasa 4. Obiekt jest „fault tolerant infrastructure”, czyli w pełni odporny na awarie. Od momentu uruchomienia w 2016 roku charakteryzuje się 100% dostępnością usług.

Wyjątkowa efektywność energetyczna

Wykorzystujemy zoptymalizowaną energetycznie infrastrukturę, aby zminimalizować konsumpcję zużycie energii niezbędnej do funkcjonowania ośrodka. Wskaźnik PUE w Data Center 2 przy pełnym wykorzystaniu mocy wynosi 1.2. Wynik ten jest nieosiągalny dla prywatnych serwerowni, a nawet przeważającej większości profesjonalnych centrów danych.

Ciągłość działania i SLA

Dwutorowy system zasilania podstawowego i awaryjnego oraz redundancja łączy telekomunikacyjnych minimalizują ryzyko niedostępności do firmowych zasobów kolokowanych w Beyond.pl. Data Center 2 posiada 100% ciągłości usług od uruchomienia w 2016 roku. Gwarantujemy 100% SLA na zasilanie i 99,999% na chłodzenie.

Usługi w hybrydowych środowiskach i multi-cloud

Od wielu lat świadczymy dla klientów hybrydowy model utrzymania infrastruktury czyli łączymy i utrzymujemy środowiska IT, które wykorzystują zarówno chmurę, kolokację, jak i wydzierżawiony, dedykowany sprzęt. W obecnych czasach jest to coraz popularniejszy model działania IT w różnej wielkości organizacjach. Dzięki naszemu doświadczeniu, wszystkie te elementy można utrzymywać pod naszym dachem.

Łącza i neutralność telekomunikacyjna

Beyond.pl to pierwsze w Polsce neutralne telekomunikacyjnie centrum danych. Oba poznańskie obiekty są połączone własnym ringiem światłowodowym. Klienci mają do wyboru ponad dwudziestu operatorów krajowych i międzynarodowych. Współpraca z Beyond.pl to gwarancja szybkiego przesyłu danych z każdego miejsca na świecie, dzięki wypracowanemu zapleczu telekomunikacyjnemu.

Zgodność z wymagającymi standardami branżowymi

Kolokacja środowiska IT w profesjonalnych centrach danych Beyond.pl upraszcza do minimum konieczność spełnienia norm narzucanych przez prawo, regulacje branżowe, czy korporacyjne wytyczne. Beyond.pl zadbał, aby jego serwerownie i usługi spełniały restrykcyjne certyfikacje i normy takie jak: ANSI/TIA-942 Rated 4, EN 50600 Klasa 4, ISO 27001, PCI DSS Certificate of Compliance, SOC 2 (typ 1 i typ 2), ISO 14001.

ograniczenie śladu węglowego

Zrównoważone usługi IT

Beyond.pl jest pierwszym w Polsce kampusem data center, który jest w 100% zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy operatorem jednego z najbardziej efektywnych energetycznie centrów danych w regionie (PUE 1.2), działamy zgodnie z normą środowiskową ISO 14001. Zrównoważony rozwój jest częścią naszego DNA. Realizujemy wiele projektów z zakresu ESG, m.in. odzysk ciepła, ograniczamy zużycie wody, jesteśmy pierwszym polskim członkiem Climate Neutral Data Center Pact.

Poznaj centra danych, w których oferujemy usługę kolokacji

Beyond.pl Data Center 1

Powierzchnia 800 m2. ul. Półwiejska 42, Poznań

Dowiedz się więcej

Beyond.pl Data Center 2

Powierzchnia 12 000 m2. ul. A.Kręglewskiego 11, Poznań

Dowiedz się więcej

Klienci kolokacji w Beyond.pl

Raben Group
 

Logistyczna

Diagnostyka S.A.
 

Medyczna

Pepco klient Beyond.pl

Pepco Group
 

Retail

Castorama klient Beyond.pl

Castorama
 

Retail

KIP S.A. klient Beyond.pl

Krajowy Integrator Płatności

Finansowa

SGB Beyond.pl

Wielkopolski Bank Spółdzielczy

Finansowa

Fandom Beyond.pl

Fandom
 

Media i Reklama

Usługi, które mogą Cię zainteresować

Administracja IT

Infrastruktura dedykowana

Infrastruktura najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb biznesowych. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów.

Poznaj usługę
ikona łączność

Usługi łączności

Neutralność telekomunikacyjna, niskie opóźnienia (latency) i kompleksowe portfolio usług telekomunikacyjnych.

Poznaj usługę

Smart Hands

Kompleksowe usługi technicznego supportu infrastruktury IT utrzymywanej w centrach danych Beyond.pl w trybie 24x7.

Poznaj usługę
chmura vmware

Chmura VMware

Bezpieczeństwo i skalowalność dla Twojego biznesu. Skorzystaj z dostępu do kompletnych i najbardziej zaawansowanych technologii VMware Cloud.

Poznaj usługę

Skontaktuj się z nami