kolokacja sztuczna inteligencja

Kolokacja "AI ready"

Usługi kolokacyjne dla infrastruktury IT wysokiej gęstości - w tym dla rozwiązań sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego (ML) i wysokowydajnych obliczeń (HPC).

Czym jest kolokacja dla środowisk AI, ML, HPC?

Kolokacja środowisk na potrzeby platform AI, ML, HPC to klasyczny wynajem środowiska technicznego w profesjonalnym centrum danych, które jest technologicznie zaprojektowane lub przystosowane do utrzymania infrastruktury IT wysokiej gęstości.

Beyond.pl jest pierwszym dostawcą usług data center w Europie Centralnej, który uruchomił usługę kolokacji zgodną z wymaganiami technologicznymi infrastruktur IT wysokiej gęstości. Usługa jest świadczona w nowych komorach Beyond.pl Data Center 2.

Wyróżniki naszej oferty kolokacyjnej

Wysoka gęstość mocy

Centrum danych o docelowej mocy 42MW przygotowane do obsługi infrastruktur o wysokiej gęstości mocy – aż do 100 kW na szafę rack.

Nowe komory

Kolokacja rozwiązań AI, ML, HCP i innych wymagających wykorzystania infrastruktury IT wysokiej gęstości odbywa się w nowych, przystosowanych technologicznie, komorach serwerowych Data Center 2.

ikona technologie

Chłodzenie cieczą

Wdrażamy scenariusze chłodzenia zdefiniowane przez klientów lub samodzielnie projektujemy środowisko kolokacyjne z wykorzystaniem chłodzenia cieczą, w tym bezpośredniego chłodzenia procesorów (direct-to-chip) oraz chłodzenia zanurzeniowego (immersion cooling).

Efektywność energetyczna

Nasza usługa charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną (PUE) na poziomie 1.2, co pozwala klientom znacząco obniżać ilość i koszty konsumowanej energii.

100% zasilanie energią odnawialną

Data Center 2, w którym świadczona jest kolokacja AI, jest w 100% zasilana energią odnawialną, co znacząco ogranicza ślad węglowy utrzymywanej w naszym centrum danych infrastruktury IT.

Bezpieczeństwo

Data Center 2 to jedyne centrum danych w Unii Europejskiej posiadające zarówno normę EN 50600 Klasa 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4, które potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Od uruchomienia w 2016 roku charakteryzuje się 100% dostępnością usług.

Multi-tier Kampus Data Center

Na bazie posiadanej infrastruktury centrodanowej świadczymy kolokację w różnych standardach Tier – zgodnie z zapotrzebowaniem i wymogami klientów.

wyzwania

Gotowość na rozbudowę

Jesteśmy przygotowani na szybką rozbudowę kampusu, zarówno pod względem działek inwestycyjnych, jak i energii na bazie zagwarantowanych kontraktami przyłączy energetycznych.

Dla kogo?

Usługa jest dedykowana do utrzymywania infrastruktur IT, które są wykorzystywane w projektach sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, wysokowydajnych obliczeń. Z naszych usług mogą skorzystać zarówno firmy komercjalizujące usługi/produkty na bazie tych technologii lub przedsiębiorstwa budujące rozwiązania na wewnętrzne potrzeby.

SZTUCZNA INTELIGENCJA
(ARTIFICIAL INTELLIGENCE)

UCZENIE MASZYNOWE
(MACHINE LEARNING)

WYSOKOWYDAJNE OBLICZENIA
(HIGH-PERFORMANCE COMPUTING)

Usługi, które mogą Cię zainteresować

kolokacja | Beyond.pl

Kolokacja

Najwyższy standard bezpieczeństwa dla Twojej infrastruktury. Wybierz Data Center zapewniające kolokację na najwyższym poziomie.

Poznaj usługę

Smart Hands

Kompleksowe usługi technicznego supportu infrastruktury IT utrzymywanej w centrach danych Beyond.pl w trybie 24x7.

Poznaj usługę

Skontaktuj się z nami