zawody przyszłości

Zawody Przyszłości. IT, przetwarzanie danych, technologie kwantowe

Sektor data center należy do jednych z najdynamiczniejszych obszarów ICT. Analiza planów inwestycji w centra danych w Polsce wykazała, że w 2027 roku docelowa moc tych ośrodków może osiągnąć 300 MW (“Rynek centrów danych w Polsce”, PMR 2022), co podyktowane jest m.in. zwiększonym wykorzystywaniem technologii 5G, IoT, AI czy Machine Learning.

Wzrost branży bezpośrednio przekłada się na zwiększenie jego atrakcyjności na rynku pracy i systematyczny wzrost zatrudnienia. A jakie zawody zdominują naszą branżę w przyszłości? Na to pytanie odpowiadamy w materiale wideo “Zawody Przyszłości. IT, przetwarzanie danych, technologie kwantowe”.

Beyond.pl, Poznań i Wielkopolska oferują w kontekście budowy kompetencji kwantowych konkretne rozwiązania:

  • Poznań został wybrany przez UE na jedno z miast, w którym pojawią się pierwsze komputery kwantowane w ramach inicjatywy EuroHPC (European High-Performance Computing Joint Undertaking) o wartości 100 mln euro,
  • Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe PCSS i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dołączyły w 2022 r. do IBM Quantum Network,
  • na UAM trwają prace nad uruchomieniem nowego kierunku studiów “Informatyka kwantowa”,
  • dzięki nawiązaniu przez Beyond.pl współpracy z Quantum Brilliance dojdzie do przyspieszenia implementacji technologii i rozwiązań z zakresu obliczeń kwantowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Partnerzy projektu Zawody Przyszłości

Beyond.pl data center i kolokacja

Beyond.pl
 
 

Polska Strefa Inwestycji

Polska Strefa Inwerstycji
 

logo ksse

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

uam

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza