Quantum Brilliance w partnerstwie z Beyond.pl wchodzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej

Quantum Brilliance, wiodący producent zminiaturyzowanych rozwiązań do przeprowadzania obliczeń kwantowych w temperaturze pokojowej, dzięki umowie o współpracy z Beyond.pl, wchodzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Kooperacja koncentruje się na przyspieszeniu implementacji technologii i rozwiązań z zakresu obliczeń kwantowych.  

Miasto Poznań, w którym zlokalizowana jest firma Beyond.pl, to aktualnie jedno z głównych miast w Europie Środkowo-Wschodniej z tak aktywnym zapleczem wspierającym przemysł kwantowy. W ubiegłym roku Unia Europejska wybrała Poznań jako jedno z miast do ulokowania pierwszych w Europie komputerów kwantowych w ramach inicjatywy EuroHPC (European High-Performance Computing Joint Undertaking) o wartości 100 mln euro. W 2022 r. PCSS (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe) i poznański UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) dołączyły do IBM Quantum Network, tworząc pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej IBM Quantum Hub otwierający drzwi dla polskich naukowców zainteresowanych obliczeniami kwantowymi za pośrednictwem chmury.

Z kolei w styczniu 2023 r. Beyond.pl, UAM i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, m.in. pod auspicjami polskiego Ministerstwa Rozwoju i Technologii, podpisały porozumienie o współpracy na rzecz innowacji, które aktywnie wspiera utworzenie kierunku Quantum Computing na UAM w Poznaniu.

Współpraca Beyond.pl i Quantum Brilliance to kolejny projekt wzmacniający pozycję Poznania w dziedzinie informatyki kwantowej.

Zbliżenie na chip kwantowy

Komputery kwantowe zmieniają zasady gry, ponieważ pozwalają przetwarzać duże ilości danych szybciej i wydajniej niż jest to obecnie możliwe. W przyszłości staną się podstawą wielu przełomowych rozwiązań. Firmy, które chcą utrzymać pozycję lidera na rynku lub te, które mają ambicje, aby nim zostać, powinny już teraz zacząć planować jak zintegrować obliczenia kwantowe w ramach cyfrowej transformacji – mówi Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl. Jako agnostyczny dostawca usług data center, chmury i Managed Services zawsze byliśmy bardzo blisko wszystkich nowych technologii i od ponad 15 lat zapewniamy wsparcie klientom, którzy poprzez wdrażanie najnowszych rozwiązań budują i utrzymują przewagę konkurencyjną. Obliczenia kwantowe są kolejnym krokiem w cyfryzacji, a jednym z liderów na rynku jest Quantum Brilliance ze swoimi rozwiązaniami. Wkrótce technologia kwantowa stanie się nową normą, odgrywając kluczową rolę w całym hybrydowym ekosystemie IT. Cieszę się, że Poznań, w którym mieści się Beyond.pl, staje się jednym z kwantowych hubów w Europie.

Od ponad 15 lat Beyond.pl jest agnostycznym dostawcą rozwiązań z zakresu utrzymania infrastruktury IT, w tym kolokacji, chmury (publicznej, prywatnej, multi-cloud) oraz Managed Services (m.in. Managed Network, BaaS, Disaster Recovery, NaaS i Administracji IT).

– Szybko rozwijamy nasze globalne partnerstwa w obu Amerykach, regionie EMEA, Azji i Pacyfiku, współpracując z rządami, centrami superkomputerowymi, organizacjami badawczymi i przemysłem w celu wdrażania rozwiązań kwantowych – mówi Mark Luo, CEO Quantum Brilliance. Beyond.pl postrzegamy jako strategicznego partnera dla naszych planów w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Jedną z wartości naszego partnerstwa dla ekosystemu badawczo-rozwojowego Europy Środkowo-Wschodniej jest udostępnianie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, co przełoży się na budowanie przez region swojej przewagi konkurencyjnej. W obu naszych firmach wierzymy, że komputery kwantowe znajdą realne wykorzystanie w biznesie i sprawią, że obliczenia kwantowe staną się skutecznym narzędziem do rozwiązywania problemów w różnych sektorach w regionie – komentuje dr Mark Mattingley-Scott, Chief Revenue Officer w Quantum Brilliance.

Beyond.pl jest właścicielem i operatorem kampusu centrów danych o docelowej mocy 42 MW. Data Center 2 jest jedynym obiektem w UE o najwyższym poziomie bezpieczeństwa potwierdzonym przez dwie niezależne instytucje: certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normę EN 50600 Klasy 4. Działalność firmy wyróżnia bardzo świadome podejście do zrównoważonego rozwoju, w tym wykorzystywanie w 100% zielonej energii do zasilania centrów danych oraz bardzo wysoka efektywność energetyczna (z PUE na poziomie 1.2), co przekłada się na znacznie niższe parametry zużycia energii dla klientów korzystających z usług Beyond.pl. Obiekty Beyond.pl są strategicznie zlokalizowane w centrum Europy i Polski, dzięki czemu firma może zapewnić optymalne latency do największych europejskich miast, takich jak Berlin i Warszawa (4ms), Praga (7ms) czy Frankfurt (11 ms) w obie strony.

Firma od początku swojej działalności jest neutralna telekomunikacyjnie – współpracuje z operatorami Tier 1, regionalnymi i lokalnymi dostawcami usług łączności oraz zapewnia dostęp do głównych europejskich punktów wymiany ruchu internetowego, takich jak DE-CIX we Frankfurcie, BCIX w Berlinie, Peering.cz w Pradze czy polski EPIX oraz 360+ platform chmurowych i SaaS oraz 760+ centrów danych na całym świecie za pośrednictwem usług sieciowych Megaport. Firma współpracuje z globalnymi dostawcami, takimi jak Intel, HPE, Dell Technologies, VMware, Microsoft, Veeam i inni. Niedawno została wyróżniona nagrodą HPE Service Provider of the Year 2022 dla regionu Europy Środkowej, Rosji, Turcji i Afryki oraz jednym z największych dostawców rozwiązań VMware na polskim rynku.

***

O Quantum Brilliance: Założona w 2019 r. firma Quantum Brilliance to wspierana przez venture capital firma zajmująca się produktami i rozwiązaniami kwantowymi, opracowująca diamentowe komputery kwantowe wspierane przez oprogramowanie i aplikacje. Celem Quantum Brilliance jest masowe wdrożenie technologii kwantowej, aby zmotywować branże do wykorzystania aplikacji obliczeniowych i superkomputerów nowej generacji. Quantum Brilliance posiada globalne partnerstwa w obu Amerykach, regionie EMEA, Azji i Pacyfiku współpracując z rządami, centrami superkomputerowymi, organizacjami badawczymi i przemysłem. Więcej na:  www.quantumbrilliance.com

 

Pobierz informację prasową: