Beyond.pl partnerem cyklu Let’s Manage IT

Let’s Manage IT Night to cykl wydarzeń dla managerów IT, którzy wierzą, że wiedza techniczna jest niezbędna, ale niewystarczająca do sprawnego działania organizacji informatycznej.  Celem jest ułatwienie lokalnej społeczności wymiany doświadczeń, poznawania siebie oraz swoich organizacji. Pierwsze tegoroczne wydarzenie z udziałem Beyond.pl odbyło się 13 lutego w Gdańsku.

Jednym z trzech prelegentów został nasz ekspert – IT Solutions Architect Maciej Madziała. Wystąpił on z prezentacją „Business Continuity Management w centrach danych, które są dedykowane zwirtualizowanym środowiskom IT”. Prelekcja dotyczyła elementów wpływających na ciągłość działania przedsiębiorstwa, m.in. ocen ryzyka, reakcji na incydenty, czynnika ludzkiego, redundantnych rozwiązań infrastrukturalnych w data center, a także standaryzacji pracy centrów danych.

– Business continuity to jeden z topowych tematów dla managerów IT, bo utrata dostępu do danych wiąże się zarówno ze stratami finansowymi, jak i wizerunkowymi. Między innymi z tego powodu coraz popularniejszym rozwiązaniem jest chmura obliczeniowa zapewniająca zwiększenie zasobów na żądanie w przypadku nagłego zapotrzebowania – tłumaczy wiceprezes Beyond.pl Bartłomiej Danek.

Organizatorem cyklu jest fundacja Let’s Manager IT, której przyświeca idea „Join. Share. Get inspired”. Dzięki niej odbyło się już 40 spotkań dla ponad 1500 profesjonalistów IT. Najbliższe wydarzenie zaplanowano na 28 lutego w Krakowie – także z udziałem Beyond.pl.