Beyond.pl współtwórcą pierwszego polskiego związku Data Center (PDCA)

Powstał pierwszy związek skupiający największe polskie centra danych, w tym Beyond.pl. Tworzące go firmy posiadają łącznie prawie 9,1 tys. szaf RACK, co stanowi ok. 64 proc. wykorzystywanej w Polsce przestrzeni serwerowej. Polish Data Center Association (PDCA) zajmie się przede wszystkim prowadzeniem działań edukacyjnych oraz zadba o wizerunek usług Data Center.

PDCA skupi się na zachęcaniu polskich firm i instytucji państwowych do rozwoju z wykorzystaniem usług profesjonalnego przetwarzania danych. W tym celu związek będzie budować pozytywny wizerunek tych usług oraz podejmie aktywne działania edukacyjne. Największy nacisk zostanie położony na promowanie rozwiązań chmury obliczeniowej oraz edukowanie z zakresu ochrony danych i cyberbezpieczeństwa.

Rozwój usług Data Center wynika z faktu, że niewiele firm stać na inwestycje w sprzęt i bezpieczeństwo IT na poziomie, jaki mogą otrzymać korzystając z usług nowoczesnych data center. PDCA ma pokazać, że outsourcing IT jest rozwiązaniem dużo tańszym i tak samo bezpiecznym.

Przeczytaj więcej w Biznes Onet