Profesorowie z całego świata z wizytą w Data Center 2

Beyond.pl został partnerem międzynarodowej konferencji WETICE 2017, którą organizował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Elementem programu było przejście gości trasą edukacyjną Data Center 2 oraz networking w nowopowstałej na terenie obiektu sali konferencyjnej.

Konferencja wystartowała 26 lat temu, więc ma bardzo długą tradycję. Dotyczy współpracy w zakresie informatyki w biznesie i między ludźmi. Przyjechali do nas informatycy z całego świata – relacjonował profesor Wojciech Cellary, Kierownik Katedry Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Tegoroczna edycja trwała do 21 do 23 czerwca.

Duża część wydarzenia dotyczyła przetwarzania danych w chmurze, ich analizy i bezpieczeństwa. – Dla większości moich kolegów pojęcie „centrum danych” jest dość abstrakcyjne, więc zobaczyć coś takiego, dotknąć, posłuchać, to bardzo ciekawe doświadczenie – mówił Marek Rusinkiewicz z amerykańskiego New Yersey Institute of Technology.

Nigdy wcześniej nie byłem w prawdziwym centrum danych. Teraz boje się, że inne data centers nie będą tak dobre jak to! – przyznał Kunal Suri z francuskiej organizacji Alternative Energies and Atomic Energy Commission.

Uczestnicy wydarzenia doceniali także samą infrastrukturę Data Center 2. – Budynek wydaje się być zaprojektowany od początku bardzo precyzyjnie. Efekt jest oszałamiający! – dzielił się wrażeniami Willy Picard z angielskiej firmy BAE Systems.

Dlaczego Uniwersytet Ekonomiczny zdecydował się na współpracę z Beyond.pl przy okazji WETICE 2017? – Chciałem pochwalić się przed całym światem, że mamy w Poznaniu tak nowoczesne centrum, bo stawia nas to w pierwszej lidze, jeśli chodzi o gospodarkę cyfrową – odpowiada profesor Wojciech Cellary.