Spotkanie projektowe M2DC w Palaiseau

W dniach 11-12 lipca odbyło się kolejne spotkanie robocze międzynarodowego projektu M2DC, którego Beyond.pl jest jednym z partnerów. Naszą firmę reprezentował Chief Engineer Paweł Stefański.

Zebranie odbyło się w podparyskiej miejscowości Palaiseau w siedzibie francuskiej Agencji Energii Atomowej (CEA). Przedstawiciele partnerów konsorcjum prezentowali postęp prac i przygotowywali się do przeglądu stanu projektu przed Komisją Europejską.

Dłuższa dyskusja dotyczyła użycia OpenStacka do uruchamiania maszyn na serwerach – relacjonuje Paweł Stefański. – Jednym z moich zadań było poprowadzenie sesji na ten temat oraz przedstawienie sposobów użycia OpenStacka, wyzwań, jakie wiążą się z rozwojem kodu czy potencjalnych ryzyk – dodaje.

Ustalono także agendę przesłuchania przez Komisję Europejską. W zakresie działań Beyond.pl jest przedstawienie demo z uruchomienia maszyny z przykładowymi aplikacjami działającymi na PaaS.

Krótka prezentacja możliwości naszego rozwiązania PaaS w Palaiseau cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało się stworzyć proces CI/CD, który w momencie aktualizacji kodu na publicznym repozytorium automatycznie przebudował aplikacje i udostępnił nową wersję na publicznie dostępnym adresie – zupełnie bez jakiejkolwiek interwencji ludzkiej. Takie demo konsorcjum chce przedstawić jako przykład nowoczesnej chmury PaaS opartej na sprzęcie M2DC.

Więcej o projekcie M2DC