Start współpracy z poznańskimi uczelniami

Beyond.pl podpisał porozumienia partnerskie z dwoma wiodącymi uczelniami z Poznania – Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetem Ekonomicznym. Współpraca w obu przypadkach ma przede wszystkim zbliżyć świat nauki do praktyki biznesowej.

– Cieszymy się, że będziemy mogli oddziaływać na to, jakie drogi wybiorą młodzi ludzie, wskazywać z naszej perspektywy najbardziej interesujące komercyjnie trendy oraz zachęcać najlepszych do pozostania w Polsce i rozwijania swoich kompetencji w naszym kraju. Chcemy zrobić wszystko, żeby zatrzymać zdolnych studentów, zapewniając im konkurencyjne w skali świata miejsca pracy – mówi prezes i założyciel Beyond.pl Michał Grzybkowski.

– Branża informatyczna zmienia się bardzo dynamicznie. To, co studenci poznają na pierwszym roku studiów, na piątym może być już nieaktualne. Dlatego tak ważna jest aktualizacja wiedzy. Chcemy wspólnie z naszym partnerem Beyond.pl rozwijać ofertę edukacyjną uczelni oraz pomagać wychowankom w sprawdzaniu zdobytych informacji w praktyce – przyznaje prof. Sławomir Kalinowski, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

– Współpraca z firmą Beyond.pl to przede wszystkim dostęp do praktycznej wiedzy, ale także możliwość odbycia staży oraz zatrudnienia absolwentów Wydziału.  To aspekt, na który ostatnimi laty bardzo mocno zwracamy uwagę – tłumaczy z kolei prof.  Jerzy Kaczorowski, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Obu uczelniom Beyond.pl oferuje dostęp do praktyk studenckich, wsparcie w procesie kształcenia poprzez m.in. wykłady gościnne czy inicjowanie tematów prac dyplomowych, pomoc przy organizacji wydarzeń naukowych oraz szansę odwiedzania Data Center 2 dysponującego trasą edukacyjną.