Beyond.pl Data Center 2 gotowe do utrzymywania
środowisk AI

Beyond.pl, dostawca usług data center, chmury i Managed Services oraz właściciel centrów danych w Polsce, uruchamia ofertę kolokacyjną dla rozwiązań AI, uczenia maszynowego i wysokowydajnych obliczeń. 

Beyond.pl to pierwszy dostawca usług data center w Europie Centralnej, który ogłasza pełną gotowość do bezpiecznego i zrównoważonego utrzymywania infrastruktur IT zgodnych z wymaganiami technologicznymi sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Spółka oferuje usługi kolokacyjne dla sektora AI na kampusie multi-tier o docelowej mocy 42 MW (mega wat), który jest zlokalizowany w połowie drogi między Berlinem a Warszawą, w Poznaniu.

Kolokacja rozwiązań AI jest świadczona w nowych komorach obiektu Beyond.pl Data Center 2, które zostały dostosowane do utrzymania infrastruktur IT o wysokiej gęstości mocy rzędu 40-100 kW na szafę rack. Jedną z kluczowych zalet nowej oferty Beyond.pl jest możliwość uruchomienia dowolnej technologii chłodzenia cieczą w dedykowanych komorach. Operator jest przygotowany do wdrażania rozwiązań zdefiniowanych i preferowanych przez klientów lub samodzielnego projektowania środowisk kolokacyjnych z wykorzystaniem liquid cooling`u.

Zapotrzebowanie na utrzymanie środowisk AI jest na rynku gigantyczne, stąd decyzja o dostosowaniu komór w Beyond.pl Data Center 2 pod potrzeby tego sektora. Jesteśmy dziś gotowi technologicznie, jak i kompetencyjnie, na przyjęcie klientów z sektora AI, uczenia maszynowego i wysokowydajnych obliczeń HPC – mówi Piotr Kowalski, Head of Innovation w Beyond.pl. Kluczową kwestią przy utrzymywaniu rozwiązań AI jest dobór rozwiązań chłodzenia cieczą. Ubiegły rok poświęciliśmy na zapoznanie się z technologiami dostępnymi na rynku, w tym bezpośredniego chłodzenia procesorów (direct-to-chip) i chłodzenia zanurzeniowego (immersion cooling), by w 2024 roku być operacyjnie przygotowanym do szybkiego uruchomiania usług kolokacji dla AI. Naszym wyróżnikiem jest elastyczność w doborze rozwiązań, co jednocześnie oznacza wolność technologiczną dla klientów. Nie narzucamy gotowych scenariuszy, jesteśmy otwarci na aranżację komór zgodnie z wymogami klientów.

Centrum danych Beyond.pl, w którym świadczona jest kolokacja AI, wyróżnia się wykorzystywaniem do zasilania w 100% energii odnawialnej oraz bardzo wysoką efektywnością energetyczną (PUE) na poziomie 1.2. Plasuje to Data Center 2 w europejskiej czołówce niskoemisyjnych obiektów, co znacząco ogranicza ślad węglowy kolokowanej infrastruktury IT oraz obniża koszty energii ponoszone przez klientów.

Rozmawiamy już z europejskimi dostawcami technologii AI i zweryfikowaliśmy atrakcyjność naszej oferty. Mamy nowoczesny obiekt, w całości zasilany zieloną energią i wyróżniający się wysoką efektywnością energetyczną, z dostępną od zaraz przestrzenią kolokacyjną oraz mocą. Dla najbardziej wymagających klientów zabezpieczamy koszt energii elektrycznej na bazie długoterminowych umów typu PPA – Power Purchase Agreement. Co więcej, jesteśmy przygotowani na szybką rozbudowę kampusu w Poznaniu, zarówno pod względem powierzchni, jak i energii na bazie zagwarantowanego kontraktem przyłącza energetycznego. Każdy klient, nie tylko przedstawiciel sektora AI, może bezpiecznie planować rozbudowę swojej fizycznej infrastruktury IT na terenie naszego kampusu” – dodaje Wojciech Stramski, CEO w Beyond.pl.

Data Center 2 należy do grupy najbezpieczniejszych obiektów w Europie. Aktualnie to jedyne centrum danych w Unii Europejskiej posiadające zarówno normę EN 50600 Klasa 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4, które potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa dla obiektów data center. Od uruchomienia w 2016 roku charakteryzuje się 100% dostępnością usług. Jakość usług i ich zgodność z międzynarodowymi standardami potwierdzają również dodatkowe certyfikaty spółki: ISO 27001, PCI DSS, SOC 2 typ 1 oraz typ 2. W oparciu o swoją infrastrukturę centrum danych, Beyond.pl może świadczyć wielowarstwowe usługi kolokacji zgodnie z zapotrzebowaniem klientów z kampusu o docelowej mocy 42 MW.

Spółka dostarcza usługi IT od niemal 20 lat i współpracuje z globalnymi dostawcami, takimi jak Intel, HPE, Dell Technologies, VMware, Microsoft, Veeam i inni. Klienci decydujący się na usługi Beyond.pl posiadają dostęp do kompleksowej oferty z zakresu utrzymania infrastruktury od jednego dostawcy, który obejmuje kolokację, łączność, chmury prywatne, hybrydowe i publiczne, wspierane przez szeroki zakres Managed Services świadczonych przez ponad 80 wysokiej klasy ekspertów technicznych. Beyond.pl obsługuje aktualnie około 500 polskich i międzynarodowych firm. Jej wyłącznym właścicielem jest Kulczyk Investments SA, globalna grupa inwestycyjna z polskim rodowodem, obecna w ponad 30 krajach, na 4 kontynentach.

 

Pobierz informację prasową: