Chmura dla biznesu – kompleksowa oferta od jednego partnera

Chmura globalna, prywatna, rozwiązania multi-cloud i scenariusze hybrydowe – w Beyond.pl czerpiesz korzyści z wolności wyboru

Wyślij zapytanie

Usługi chmurowe w Beyond.pl

Chmura obliczeniowa to rozwiązanie, które ma za zadanie zapewnić szybki i łatwy dostęp do takich zasobów jak moc obliczeniowa, przestrzeń dyskowa, platformy lub aplikacje, bez konieczności posiadania własnej infrastruktury IT.

Dziś coraz więcej organizacji dywersyfikuje sposób utrzymania infrastruktury, odchodząc od utrzymania środowiska IT w jednorodnym modelu. Klasyczne podejście, czyli model on-premise jest coraz częściej rozbudowywany o off-premise (kolokację) oraz chmurę obliczeniową. Zarządzanie coraz bardziej złożoną architekturą i zasobami IT staje się dla firm wyzwaniem. Specyficzne systemy, wymagania biznesowe, obciążenia i kwestie bezpieczeństwa wymagają nie tylko zarządzania różnorodnym środowiskiem, ale też zapewnienia odpowiedniej efektywności, przy zachowaniu optymalnych kosztów.

chmura dla firm
Usługi chmurowe w Beyond.pl (kliknij aby powiększyć)

Usługi chmurowe to rozwiązania bardzo złożone. Wymagane jest posiadane dedykowanych kompetencji, a jednocześnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań i technologii. Stąd firmy, które decydują się na przeniesienie części lub całości swoich zasobów do chmury korzystają z usług wyspecjalizowanych partnerów (outsourcingu IT).

Beyond.pl jako partner technologiczny nie jest dostawcą chmury dla biznesu specjalizującym się wyłącznie w jednej technologii.

Nasza oferta to mix usług cloud, aby optymalnie obsłużyć potrzeby klientów uwzględniając preferencje branżowe, możliwości finansowe i potencjał rozwoju zasobów IT.

Co więcej, posiadając własne centra danych charakteryzujące się wysokim standardem bezpieczeństwa i zrównoważonym modelem działania, oferujemy budowę i utrzymanie środowisk hybrydowych łączących on-premise z rozwiązaniami off-premise i chmurą, które minimalizują ślad węglowy generowany przez zasoby IT klientów. Nasza infrastruktura w postaci najbezpieczniejszych w regionie centrów danych oraz kompetencje techniczne zespołów chmurowych pozwalają na budowę dedykowanych środowisk IT, także chmurowych.

Chmura dla biznesu w Beyond.pl

W Beyond.pl łączymy kompetencje wielu technologii, aby doradzić, wdrożyć i wesprzeć klienta w utrzymaniu coraz bardziej złożonych i różnorodnych środowisk IT. Rdzeniem naszej oferty chmurowej są 3 usługi:

e24cloud

Chmura e24cloud

Rozwiązanie chmurowe (IaaS) zbudowane przez ekspertów Beyond.pl na open source'owej technologii, które jest obecne na rynku od ponad 10 lat. Utrzymywane w bezpiecznych centrach danych Beyond.pl. Usługa przeznaczona dla małych i średnich firm jako optymalna kosztowo alternatywa do własnych serwerów.

 

Dowiedz się więcej
chmura vmware

Chmura VMware

Usługa chmury prywatnej i publicznej oparta o najpopularniejszy w biznesie hypervisor. Zarządzamy chmurami VMware utrzymywanymi bezpośrednio u klienta, w lokalizacjach innych dostawców, jak i własnych centrach danych. Jesteśmy również przygotowani do budowy i utrzymywania środowisk wirtualnych w Beyond.pl Data Centers, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polsce i Europie. Jesteśmy Premier Partner w Broadcom Advantage Program.
 

Dowiedz się więcej
VMware cloud | Beyond.pl

Chmura Microsoft

Jedna z najpopularniejszych globalnych platform cloud computing. Oferuje ekosystem rozwiązań dla biznesu, od znanych aplikacji i platform w modelu usługowym, aż po nowoczesne rozwiązania klasy enterprise. W Beyond.pl oferujemy usługi: Microsoft Azure, Azure Stack HCI oraz pakiet Microsoft 365.
 
 

Dowiedz się więcej

Porównanie rozwiązań chmurowych dostępnych w Beyond.pl

Wybór chmury dla firmy jest uzależniony od wielu czynników, w tym modelu biznesowego oraz wykorzystywanej technologii. Zapraszamy do kontaktu, aby przedyskutować Państwa oczekiwania i potrzeby odnośnie budowy lub rozwoju środowiska chmurowego.

Umów rozmowę

 

e24cloud VMware Microsoft
Model usługowy IaaS

vCPU, vRAM, Storage
(4 poziomy)

IaaS

vCPU, vRAM, Storage
(4 poziomy)

SaaS, PaaS, IaaS

ponad 6.000 produktów

Warianty architektury
 • private
 • public
 • hybrid
 • private
 • public
 • hybrid
 • private
 • public
 • hybrid (Azure Stack HCI)
 • multi-cloud (z innymi chmurami publicznymi)
 • Modern Workplace (Microsoft 365)
Lokalizacja
 • Data Center 1
 • Data Center 2
 • lokalnie (klient)
 • ośrodek innego dostawcy
 • Data Center 1
 • Data Center 2
60+ regiony dostępne w 140 krajach
Managed VM/OS
przez Beyond.pl
możliwy możliwy możliwy
Model rozliczania
 • abonament (kontrakt)
 • prepaid
 • abonament (kontrakt)
 • pay-As-You-Go
 • pay-As-You-Go
 • rezerwacje
 • plany licencyjne
Przekroczenia 125% 125% 100%
(brak w Azure Stack HCI)
Koszty $ $$ $$ – $$$
Kompetencje Beyond.pl
 • rozwiązanie autorskie
 • dedykowany zespół e24cloud
 • VMware Cloud Verified
 • Premier Partner w Broadcom Advantage Partner Program
 • dedykowany zespół Cloud & Virtualization
 • Cloud Solution Provider
 • Azure Stack Authorized Partner
 • certyfikowani trenerzy Microsoft
 • dedykowany zespół Microsoft Cloud

Dlaczego warto wybrać chmurę od Beyond.pl?

Wiele technologii, jeden partner

Łączymy kompetencje chmur globalnych (Microsoft), najchętniej używanych rozwiązań dla chmur prywatnych (VMware) oraz chmury autorskiej (e24cloud), z której od ponad 10 lat nieprzerwanie korzysta wielu klientów. Wszystkie te rozwiązania dostępne są zarówno w wariancie prywatnym, jaki i publicznym. Współpracując z Beyond.pl wybierasz chmurę obliczeniową dostosowaną do swoich bieżących i przyszłych potrzeb.

Możliwość uruchomienia modelu hybrydowego

Od wielu lat świadczymy dla klientów usługi z zakresu infrastruktury hybrydowej czyli model łączący chmurę, kolokację w bezpiecznych centrach danych Beyond.pl z infrastrukturą IT klienta utrzymywaną lokalnie (on-premise). Doradzamy, projektujemy i utrzymujemy zasoby IT w scenariuszach hybrydowych.

Kompleksowa łączność

Posiadamy bogate portfolio usług telekomunikacyjnych. Łączymy chmury klientów z ich infrastrukturą fizyczną we własnych lokalizacjach. W ramach globalnych usług łączności umożliwiamy połącznie chmury utrzymywanej w centrach danych Beyond.pl z ponad 360 rozwiązaniami chmurowymi i SaaS (mi.in. Google Cloud, AWS, Salesforce) oraz 760 centrami danych na całym świecie.

Local support | Beyond.pl

Wsparcie w zarządzaniu i administracji IT 24/7/365

Posiadamy zespół doświadczonych i certyfikowanych inżynierów, którzy wspierają klientów w zarządzaniu IT - od infrastruktury, przez sieć i warstwę wirtualizacji, po systemy operacyjne. Usługi Help Desk świadczone są w modelu 24/7/365.

Dostęp do usług komplementarnych

Oprócz szerokiego wachlarza usług związanych z infrastrukturą IT w chmurze lub kolokacji, oferujemy szereg usług profesjonalnych, takich jak backup (w tym BaaS), Disaster Recovery as a Service (DRaaS) czy usługi PaaS i SaaS na bazie rozwiązań Microsoft.

Certyfikowany partner

Kompetencje Beyond.pl w obszarze chmur dla biznesu potwierdzają również nasze statusy partnerskie. Od ponad 10 lat specjalizujemy się w uruchamianiu i utrzymywaniu środowisk VMware dla naszych klientów. Posiadamy status VMware Cloud Verified oraz Enterprise Cloud Provider. Usługi chmurowe Microsoft świadczymy jako Cloud Solution Provider. Jednocześnie jesteśmy pierwszym polskim partnerem Microsoft, który uruchomił chmurę hybrydową Azure Stack HCI (Azure Stack Authorized Partner) – rozwiązanie, które daje pełną kontrolę nad dostępem do danych i lokalizacją ich przetwarzania oraz rozliczanie uruchamianych usług Microsoft zgodnie z rzeczywistym zużyciem.

Doradztwo w zaprojektowaniu środowisk chmurowych

Z uwagi na szerokie spektrum kompetencji chmurowych, ofertę usług data center oraz doświadczenie w budowie dedykowanych środowisk hybrydowych, aktywnie wspieramy klientów w zaprojektowaniu architektury IT utrzymywanej w naszych centrach danych oraz rekomendujemy scenariusze działania.

Optymalizacja zarządzania środowiskiem IT

Współpraca z cross-technologicznym partnerem przy zarządzaniu złożonymi środowiskami IT to dla organizacji nie tylko oszczędność budżetów, ale również czasu.

Wielowymiarowe bezpieczeństwo

Data Center 2 Beyond.pl to jedyne centrum danych w UE, które spełnia rygorystyczne wymagania certyfikacji ANSI/TIA-942 na poziomie Rated 4 oraz normy EN 50600 Klasa 4. Oba standardy potwierdzają najwyższy poziom bezpieczeństwa profesjonalnej serwerowni.

ograniczenie śladu węglowego

Zrównoważone usługi IT

Jesteśmy dostawcą zrównoważonych usług data center i chmury. Od 2020 roku zasilamy nasze centra danych w 100% energią odnawialną, konsumujemy mniej energii niż konkurencyjne obiekty dzięki wysokiej efektywności energetycznej, realizujemy projekty heat recovery, a nasza polityka środowiskowa jest zgodna z normą ISO 14001. Korzystając z usług chmurowych od Beyond.pl znacząco obniżasz ślad węglowy generowany przez firmową infrastrukturę IT.

Wybrani klienci chmury w Beyond.pl

Neveon klient Beyond.pl

Neveon (Eurofoam)
 

Automotive

SPAR
 

Retail

Yanosik Logo | Beyond.pl

Neptis S.A.
 

Software

Autostrada wielkopolska klient Beyond.pl

Autostrada
Wielkopolska

Usługi budowlane

Polenergia Dystrybucja klient Beyond.pl

Polenergia Dystrybucja
 

Energetyka

Anixe klient Beyond.pl

Anixe
 

Software

Ceramika Paradyż
 

Produkcja

Skontaktuj się z nami