lacznosc

Łączność

Pierwsze w Polsce neutralne telekomunikacyjnie centrum danych.

Beyond.pl – więcej niż łączność

Oferujemy neutralność telekomunikacyjną, niski czas transferu danych oraz kompleksowe usługi telekomunikacyjne.

Beyond.pl to dom dla wielu operatorów klasy Tier 1, największego w Polsce punktu wymiany ruchu internetowego EPIX oraz dla wielu regionalnych i lokalnych dostawców Internetu. Oferujemy bezpośredni dostęp do globalnych operatorów takich jak: Lumen, Arelion (wcześnej Telia Carrier), Cogent Communications, Orange, T-Mobile, Liberty Global, GTT (kampus Poznań) oraz dostęp do ponad 500 innych operatorów telekomunikacyjnych poprzez POP we Frankfurcie.

Rdzeniem łączności w Beyond.pl są dwa połączone ze sobą ringi dark fiber w Poznaniu i Warszawie zaprojektowane w taki sposób, aby dotrzeć do kluczowych punktów obu miast. Ringi Beyond.pl są dodatkowo połączone z wysokoprzepustowym korytarzem przesyłowym Beyond East-West Corridor, który łączy Frankfurt, Poznań i Warszawę. Zapewniamy szybki transfer danych do kluczowych europejskich hubów – latency Poznań -Frankfurt to zaledwie 11ms w obie strony.

Współpracujemy z Megaport, którego POP jest zlokalizowany w Data Center 2. Oferujemy bezpośredni i bezpieczny dostęp do ponad 360 dostawców chmur obliczeniowych i usług SaaS oraz ponad 700 centrów danych na całym świecie. Usługi są dostarczane za pośrednictwem prywatnej sieci SDN z pominięciem publicznego Internetu przy zachowaniu optymalnych czasach transferu danych.

mapa łączność z Beyond.pl

Jesteśmy połączeni z kluczowymi europejskimi punktami wymiany ruchu (Internet Exchange Points) takimi jak:

  • DE-CIX (Frankfurt Internet Exchange),
  • BCIX (Berlin Internet Exhange),
  • NIX.CZ (Czech Internet Exchange),
  • VIX (Vienna Internet eXchange),
  • BIX (Budapest Internet Exchange)
  • EPIX, największym w Polsce niekomercyjnym punktem wymiany ruchu, który posiada węzeł w Data Center 2 Beyond.pl.

Korzyści

Jesteśmy pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie data center. Oba poznańskie centra danych połączone są ringiem światłowodowym.

Masz możliwość świadomego wyboru dostawcy pod kątem parametrów technicznych i ceny. Gwarantujemy dostęp do ponad 500 polskich i zagranicznych operatorów telekomunikacyjnych (m. in. via Frankfurt POP).

Dzięki możliwości wyboru dowolnego operatora telekomunikacyjnego masz dostęp do globalnej i krajowej sieci światłowodowej o przepustowości łączy od 1 Gb/s do 10 Gb/s.

Infrastruktura | Beyond.pl

Posiadamy bezpośrednie sesje BGP z naszymi operatorami. Co oznacza, że Twoja firma zawsze ma stabilne i najszybsze połączenie z Internetem.

Skontaktuj się z nami