Usługi łączności w Beyond.pl

Optymalna łączność, dzięki lokalizacji w centrum Polski i Europy.

Wybierz usługę

Usługi telekomunikacyjne w Beyond.pl

Neutralność telekomunikacyjna, niskie opóźnienia (latency) i kompleksowe portfolio usług to priorytety naszej oferty telekomunikacyjnej.

Beyond.pl to dom dla wielu operatorów klasy Tier 1, największego w Polsce niezależnego punktu wymiany ruchu internetowego EPIX oraz regionalnych i lokalnych dostawców Internetu.

Rdzeniem łączności w Beyond.pl są dwa połączone ze sobą prywatne ringi w Poznaniu i Warszawie oparte o dark fiber. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dotrzeć do kluczowych punktów obu miast, w tym najważniejszych centrów biznesowych. Oba ringi Beyond.pl są dodatkowo połączone z wysokoprzepustowym korytarzem przesyłowym Beyond East-West Corridor łączącym Frankfurt, Poznań i Warszawę, który jest również bramą dostępową do europejskich węzłów wymiany ruchu internetowego, m.in. największego w Europie IX czyli DE-CIX we Frankfurcie nad Menem.

connectivity at Beyond.pl
Usługi łączności w Beyond.pl (kliknij aby powiększyć)
Ponadto, oferujemy zaawansowane usługi łączności międzynarodowej bazujące na technologii SDN i prywatnego transferu danych do globalnych chmur (usługa Cloud Connect) od Megaport – globalnego dostawcy usług Network as s Service (NaaS), a także profesjonalne usługi ochrony anty-DDoS. Beyond.pl nieustannie rozwija kompetencje w obszarze łączności, aby oferować usługi telekomunikacyjne najwyższej jakości.

Poznaj usługi łączności w Beyond.pl

ikona łączność

Dostęp do Internetu

Zapewniamy szeroki wybór usług dostępu do Internetu, ponieważ od początku działalności jesteśmy neutralni telekomunikacyjnie.
W naszych centrach danych dostępnych jest wielu operatorów Tier 1 (m.in. Arelion, Lumen Technologies, Liberty Global, Orange), dostawców o zasięgu ogólnokrajowym (np. Cogent, Exatel, T-Mobile) i lokalnym.
W Data Center 2 zlokalizowany jest 1 z 3 węzłów największego polskiego niekomercyjnego punktu wymiany ruchu EPIX, który łączy nasze centrum danych z 200 tys. firm i 3 mln gospodarstw domowych w Polsce. Nasi klienci mają również zagwarantowaną łączność z kluczowymi europejskimi punktami ruchu przy zachowaniu optymalnego czasu przesyłu danych (latency), m.in. DE-CIX, BCIX, BIX, VIX, Peering.cz czy NIX.CZ.
 

Pobierz broszurę "Usługi łączności"

Transmisja danych

Dostarczamy usługi łączności z wykorzystaniem różnych technologii pomiędzy naszymi centrami danych a siedzibą klienta w dowolnej lokalizacji.
Nasza sieć szkieletowa opiera się o redundantny ring światłowodowy wokół Poznania i Warszawy połączony z wysokoprzepustowym korytarzem przesyłowym East-West Corridor, który łączy Frankfurt, Poznań i Warszawę.
Dzięki wypracowanym rozwiązaniom mamy doskonałe warunki do zapewnienia rozwiązań klastrowych np. usług Disaster Recovery w modelu active-active i active-pasive. 

Dowiedz się więcej
usługi chmurowe

Cloud Connect

Dostarczamy sprawdzone rozwiązanie pozwalające przesyłać dane między infrastrukturą IT kolokowaną w centrach danych Beyond.pl z platformami kluczowych dostawców chmury i SaaS.
Usługa Megaport Cloud Connect zapewnia bezpieczny transfer w obie strony z 360+ dostawcami usług chmurowych, w tym m.in.: Microsoft Azure, Google Cloud, AWS, Oracle Cloud, Nutanix, Alibaba Cloud i Salesforce.


 

Dowiedz się więcej

Network as a Service (NaaS)

Usługa redundantnej i prywatnej infrastruktury sieciowej na bazie technologii Software-Defined Networking (SDN) firmy Megaport. Rozwiązane zapewnia bezpieczną łączność pomiędzy lokalnymi zasobami lub infrastrukturą IT kolokowaną w centrach danych Beyond.pl z zasobami zlokalizowanymi w różnych miastach, krajach lub na różnych kontynentach.
W tym modelu infrastruktura sieciowa działa szybciej niż tradycyjne rozwiązanie wykorzystujące VPN oraz jest efektywniejsza kosztowo niż dedykowane łącze dostarczane przez kilku operatorów telekomunikacyjnych.
 

Dowiedz się więcej

Ochrona anty-DDoS

Usługa zabezpieczenia łącz internetowych przed atakami DDoS, aby zagwarantować ciągłość działania biznesu i nieprzerwany dostępu do usług przez klientów końcowych. Niezależnie na jakiej wielkości ataki narażony jest biznes, wykorzystując rozwiązania naszych partnerów zapewniamy ochroną we wszystkich warstwach modelu OSI.
 

Dowiedz się więcej

Łączność w Data Center

Oferta dla klientów korzystających z kolokacji w centrach danych Beyond.pl. Dostarczamy kompleksowe usługi okablowania strukturalnego (usługa przekrosów, okablowania szaf, itp.), które są realizowane wg indywidulanych potrzeb klienta i zgodnie z wymogami certyfikacji ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normy EN 50600 Klasa 4. Wszystkie centra danych Beyond.pl są wyposażone w pomieszczenia Meet-Me-Room (MMR). 

Umów bezpłatną konsultację

Dlaczego warto wybrać łączność w Beyond.pl?

Swoboda wyboru dostawcy telekomunikacyjnego

Jesteśmy pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie operatorem data center. Korzystając z usług kolokacji lub chmury w Beyond.pl otrzymujesz bezpośredni dostęp do ponad 25 operatorów telekomunikacyjnych obecnych na miejscu i ponad 500 poprzez PoP Beyond.pl we Frankfurcie.

W Data Center 2 zlokalizowany jest 1 z 3 wezłów największego polskiego niekomercyjnego punktu wymiany ruchu EPIX, który gwarantuje dostęp do 200 tys. firm i 3 mln gospodarstw domowych w Polsce. Oferujemy również możliwość podłączenia do wielu innych europejskich IX (Internet Exchange Points), np. DE-CIX, BCIX, Peering.cz, NIX.CZ, VIX czy BIX.

Infrastruktura | Beyond.pl

Gwarancja ciągłości działania biznesu

Nie tylko w zakresie zasilania i chłodzenia dbamy o nadmiarowość infrastruktury w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa.
Do każdego z naszych data center prowadzą co najmniej dwie niezależne trasy telekomunikacyjne. Oba centra danych Beyond.pl połączone są prywatnym ringiem światłowodowym, a nasz korytarz przesyłowy East-West Corridor, łączący Frankfurt, Poznań i Warszawę, ma zapewnioną redundancję.

Ponadto, dzięki neutralności telekomunikacyjnej możliwe jest szybkie zestawienie dostępu do Internetu lub transmisji danych od dwóch niezależnych dostawców.

Niskie opóźnienia w przesyle danych

Położenie geograficzne centrów danych Beyond.pl w centrum Europy sprawia, że nasi klienci i użytkownicy końcowi mają zapewniony szybki dostęp do danych i treści. Gwarantujemy szybki transfer danych do kluczowych europejskich hubów – opóźnienie w obie strony do Pragi to zaledwie 7ms, Frankfurtu 11ms, Amsterdamu 16ms, a Londynu 24ms w obie strony.

Kompleksowy pakiet usług

Nasi klienci poza podstawowymi usługami, takimi jak dostęp do Internetu i transmisja danych, mają również dostęp do zaawansowanych usług sieciowych. Megaport Cloud Connect, czy Megaport Network as a Service pozwalają na bezpieczną i szybką łączność międzynarodową nie tylko na poziomie kolokowanych urządzeń, ale także infrastruktury chmurowej.

Wsparcie merytoryczne

Beyond.pl posiada dedykowany zespół doświadczonych, certyfikowanych inżynierów specjalizujących się w usługach sieciowych. Wspieramy klientów w przygotowaniu, dostarczeniu i utrzymaniu rozwiązań łączności dostosowanych do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Wybrani klienci rozwiązań telekomunikacyjnych w Beyond.pl

Autostrada wielkopolska klient Beyond.pl

Autostrada Wielopolska

Usługi budowlane

Castorama klient Beyond.pl

Castorama Polska

Retail

BMW Olszowiec

BMW Olszowiec

Dealer aut

EMC Beyond.pl

EMC Instytut Medyczny

Usługi dla zdrowia

Yanosik Logo | Beyond.pl

Neptis SA

Software

Pepco klient Beyond.pl

Pepco Polska

Retail

Spar

Retail

Usługi, które mogą Cię zainteresować

kolokacja | Beyond.pl

Kolokacja

Najwyższy standard bezpieczeństwa dla Twojej infrastruktury. Wybierz Data Center zapewniające kolokację na najwyższym poziomie.

Poznaj usługę

Infrastruktura dedykowana

Infrastruktura najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb biznesowych. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów.

Poznaj usługę
chmura vmware

Chmura VMware

Bezpieczeństwo i skalowalność dla Twojego biznesu. Skorzystaj z dostępu do kompletnych i najbardziej zaawansowanych technologii VMware Cloud.

Poznaj usługę
e24cloud

Chmura e24cloud

Uruchom dowolną liczbę serwerów wirtualnych w ciągu kilka sekund.

Poznaj usługę

Skontaktuj się z nami