Nowy partner projektu StartUp your Tech w Beyond.pl

Do StartUp your Tech, programu wsparcia technologicznego dla startupów z Polski i Europy stworzonego przez Beyond.pl, dołączyła Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów. Współpraca Beyond.pl i Fundacji oznacza dla startupów wsparcie na każdym etapie – od preinkubacji i tworzenia modelu biznesowego, aż po technologiczne wsparcie i utrzymanie systemów IT.

StartUp your Tech to dedykowany startupom program wspierający część technologiczną rodzących się biznesów. Zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie utrzymania IT – począwszy od bezpłatnych usług doradczych, poprzez zamodelowanie optymalnej architektury IT dla projektowanych rozwiązań, a kończąc na preferencyjnych warunkach ich utrzymania i administracji w bezpiecznych i zrównoważonych centrach danych Beyond.pl. Dzięki wsparciu programu przez Fundację oferta StartUp your Tech rozszerzyła się m.in. o wsparcie na etapie preinkubacji, które obejmuje spotkania biznesowe, tworzenie modelu biznesowego, listy interesariuszy czy mentoring.

Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów wspiera startupy w budowie i rozwijaniu innowacyjnych projektów na wczesnym etapie. Zajmuje się tworzeniem programów ambasadorskich, stypendialnych i akceleracyjnych dla osób i podmiotów w środowisku akademickim. Fundacja działa także aktywnie w obszarach badawczo-rozwojowych oraz współpracy na linii biznes – nauka – sektor trzeci. Jednym z największych zrealizowanych projektów Fundacji jest program korporacyjnego inkubatora dla firmy produkującej sprzęt AGD zlokalizowanej w Wielkopolsce. Zespół Fundacji tworzy doświadczona kadra związana m.in. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytetem in. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademią Łazarskiego w Warszawie czy Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

W toku pracy ze startupami zdaliśmy sobie sprawę, że bardzo duża ich część nie analizuje późniejszych etapów działania swoich młodych biznesów. Preinkubacja zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu projektu lub umożliwia wycofanie się na wczesnym etapie bez ponoszenia dużych kosztów. Budujemy mądrze – spełniając od początku cele społeczne i środowiskowe, a także działając na rzecz na rzecz długoterminowej konkurencyjności. Nawiązanie współpracy z Beyond.pl i dołączenie do StartUp your Tech jest doskonałym uzupełniłem naszego portfolio usług. Zaufany partner IT, któremu nowopowstały biznes powierzy utrzymanie całej infrastruktury, i kompetencje Beyond.pl pozwalają nam oraz zespołom spojrzeć na projekt w holistyczny sposób, od jego projektu i modelu biznesowego, aż po utrzymanie krytycznej infrastruktury IT – mówi dr Adam Weinert, Prezes Rady Fundacji na Rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.

Beyond.pl jako partner technologiczny oferuje dostęp do bogatego portfolio usług data center, chmury obliczeniowej w każdym możliwym modelu, łączności oraz szeroki wachlarz usług Managed Services (m.in. BaaS, Disaster Recovery, NaaS czy Administracji IT), zapewniając najlepsze zaplecze infrastrukturalne. Beyond.pl jest właścicielem i operatorem kampusu centrów danych o docelowej mocy 42 MW, a obiekt Data Center 2 jest jedynym centrum danych w UE o najwyższym poziomie bezpieczeństwa potwierdzonym przez dwie niezależne instytucje: certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normę EN 50600 Klasa 4. Działalność firmy wyróżnia bardzo świadome podejście do zrównoważonego rozwoju, w tym wykorzystywanie w 100% zielonej energii do zasilania centrów danych oraz bardzo wysoka efektywność energetyczna (z PUE na poziomie 1.2), co przekłada się na znacznie niższe parametry zużycia i kosztów energii dla klientów korzystających z usług Beyond.pl.

W przypadku rozpoczęciu prac nad nowym pomysłem informatycznym lub podjęciu decyzji o rozwoju istniejącego produktu należy podejść do działań kompleksowo. Równolegle z definicją modelu biznesowego należy zamodelować optymalną architekturę technologii oraz model jej utrzymania, która na swoich barkach uniesie projekt na każdym etapie jego rozwoju. Rozwiązania i koszty utrzymania infrastruktury IT są nieodłącznym elementem każdego biznesu. Wraz z Fundacją, zwiększamy ekosystem wspierający rozwój startupów z Polski i Europy, skupiając się nie tylko na wynikach finansowych nowopowstałych podmiotów, ale także na zrównoważonym rozwoju. Projekt StartUp your Tech jest otwarty na współprace z nowymi podmiotami, aby nasz ekosystem nadal się rozwijał – komentuje Wojciech Stramski, Prezes Zarządu Beyond.pl

Fundacja i Beyond.pl pracują nad wprowadzeniem nowych startupów do programu. Przyjmowanie zgłoszeń do programu trwa w trybie ciągłym.

***

O Fundacji: Założona w 2020 r. Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów jest pierwszą fundacją w Polsce, która zajmuje się wspieraniem studenckich i akademickich projektów społeczno-ekonomicznych, zgodnie z ideą Tworzenia Wartości Wspólnej (z ang. Created Shared Value). Fundacja jest pewnego rodzaju preinkubatorem, konsultując i rozwijając projekty, a także łącząc świat edukacji ze światem biznesu. Celem Fundacji jest również budowa i wdrażanie programów preinkubacji i wyzwań projektowych dla korporacji, a także edukacja pracodawców. Fundacja posiada liczne partnerstwa w ramach ekosystemu innowacji i startupów w Polsce. Zespół ekspertów Fundacji to doświadczeni naukowcy i praktycy współpracujący na linii biznes-nauka-sektor trzeci. Więcej na: https://www.facebook.com/CSVstudent

 

Pobierz informację prasową: