Wirtualny Spacer

Kim jesteśmy

Naszą ambicją jest bycie najbardziej zaufanym i szanowanym dostawcą usług przetwarzania danych, managed services, środowisk chmurowych i infrastruktury as a service w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.​ ​Beyond.pl zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ciągłości dostępu do danych, pozwalając klientom i partnerom budować przewagę konkurencyjną, wprowadzać innowacje i stabilnie się rozwijać.

Spółka Beyond.pl powstała w 2005 roku. Jesteśmy najbezpieczniejszym data center w całej Europie i najbardziej energooszczędnym obiektem w całej Polsce, który jest zasilany w 100% energią odnawialną. Gwarantujemy najwyższy poziom dostępności – do 99,9999%. Jako jedyni na rynku Europy Środkowo-Wschodniej dostarczamy mix poziomów Rated (od 3+ do 4), dostęp do kompleksowej oferty cloud opartej o chmurę prywatną, publiczną i rozwiązania hybrydowe oraz wsparcie ze strony ekspertów w ramach pakietu managed services.

Beyond.pl to centra przetwarzania danych typu core i hyper-edge o docelowej mocy 42MW. Obsługujemy dwa nowoczesne obiekty Data Center zlokalizowane w Poznaniu. Jesteśmy pierwszym zielonym i neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych w Polsce. Nasz obiekt, Data Center 2, strategicznie zlokalizowany w połowie drogi między Warszawą a Berlinem w Poznaniu, jest pierwszym w Unii Europejskiej i jedynym w Europie Środkowej centrum danych spełniającym rygorystyczne wymagania certyfikacji ANSI/TIA-942 w kategorii 4 (design, build oraz operate). Certyfikat Rated 4 potwierdza najwyższe standardy bezpieczeństwa w zakresie projektowania, mechaniki, zasilania i telekomunikacji.

Oferujemy usługi globalnym dostawcom usług chmurowych, firmom SAAS, webscalerom oraz dużym i średnim przedsiębiorstwom. Obsługujemy przedsiębiorstwa m.in. z sektora medialnego, finansowego, medycznego, IT, telekomunikacji, ecommerce, produkcji.

Głównym akcjonariuszem Beyond.pl jest Kulczyk Investments SA, globalna grupa inwestycyjna z polskim rodowodem obecna w ponad 30 krajach, na 4 kontynentach.

Innowacja

Jesteśmy pierwszym w Polsce centrum danych z dwoma różnymi systemami zasilania awaryjnego (statyczny i dynamiczny UPS) oraz z dwoma innymi sposobami chłodzenia (tradycyjny z szafami klimatyzacyjnymi oraz (adiabatyczny). Stworzyliśmy pierwszą w Polsce publiczną chmurę e24cloud. Jako pierwsi w kraju wdrożyliśmy system SAP do clouda.

Bezpieczeństwo

Data Center 2 to jedyne centrum danych w Unii Europejskiej z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI. Obiekt jest „fault tolerant infrastructure”, czyli w pełni odporny na awarie. Oba nasze centra danych pomyślnie przeszły też audyt ISO 27001:2013 dotyczący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Wsparcie klienta

Chcemy być zaufanym doradcą naszych Klientów, a zakup usługi to dla nas dopiero początek współpracy. Oferujemy wsparcie i stały monitoring 24/7/365. Nasi eksperci pomagają w administracji i rozbudowie środowisk. Pracujemy z uznanymi na świecie partnerami technologicznymi (m.in. Intel, Lenovo, Dell EMC, VMware, Veeam).

Wydajność

Tworzymy zoptymalizowane środowiska IT skalowalne w czasie rzeczywistym. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze współczynnik zużycia energii PUE w Data Center 2 osiąga najniższy w Polsce poziom 1.2. Ciepło powstałe w wyniku prac urządzeń zużywamy do ogrzewania części biurowej, a oświetlenie i sprzęt wykorzystujemy maksymalnie efektywnie.

Odkryj nasze Data Center 2

Nasza historia

 • Lipiec
  Założenie Beyond.pl
 • Styczeń
  Uruchomienie Poznań Internet Exchange
 • Październik
  Otwarcie Data Center 1
  Lider e-commerce w Beyond.pl
 • Maj
  Uruchomienie chmury obliczeniowej w oparciu o technologię VMware
 • Maj
  Dwie firmy z Fortune Top 500 w Beyond.pl
  Czerwiec
  Ponad 2 500 skolokowanych serwerów
 • Grudzień
  Start pierwszej polskiej chmury publicznej e24cloud
 • Grudzień
  Diament Forbesa dla Beyond.pl
 • Czerwiec
  Rozpoczęcie budowy serwerowni Beyond.pl Data Center 2
  Listopad
  Dołączenie Beyond.pl do Konsorcjum Marki Poznań
 • Styczeń
  Rozpoczęcie prac związanych z inwestycją Centrum Badań Technologii Informatycznych
 • Czerwiec
  Otwarcie Data Center 2
  Listopad
  Otrzymanie certyfikatu Rated 4 wg ANSI/TIA-942 dla Data Center 2
 • Maj
  Nagroda architektoniczna „Bryła Roku 2016” dla Beyond.pl Data Center 2
  Czerwiec
  Pierwsze wydarzenie w przestrzeni konferencyjnej Beyond.pl
  Wrzesień
  Przyznanie certyfikatu ISO/IEC 27001 dla obu data center
 • Marzec
  Nagroda za największą komercyjną chmurę VMware w Polsce w 2017
  Lipiec
  Uzyskanie statusu Direct Cloud Solution Provider Microsoft
  Wrzesień
  Otrzymanie statusu PCI DSS Certificate of Compliance
 • Czerwiec
  Dołączenie Beyond.pl do partnerów o statusie VMware Cloud Verified
 • Styczeń
  Spełnienie kryteriów SOC 2 type 1
  Sierpień
  Rozbudowa kampusu Beyond.pl do 42MW

Dowiedz się więcej na temat Data Center 2 i naszych usług

Pobierz plik

Zaufali nam

Pomagamy dobrać odpowiednie składniki usługi tworzące komplementarne rozwiązanie, w tym m.in.: dedykowane serwery, urządzenia sieciowe, macierze dyskowe

Posiadamy certyfikaty
Poznaj nasze certyfikaty
Posiadamy certyfikaty
Poznaj nasze certyfikaty
Zespół Sprzedaży

Poproś o kontakt lub skontaktuj się bezpośrednio z Zespołem Sprzedaży.

Poproś o kontakt
Wsparcie techniczne

Prześlij zgłoszenie i uzyskaj pomoc techniczną Zespołu Service Desk.

Załóż ticket
Masz inne pytania?Skontaktuj się z nami
Uruchom Chmurę e24cloudUruchom Chmurę