O nas

Innowacja, Bezpieczeństwo, Wsparcie klienta, Wydajność

Kim jesteśmy

Naszą ambicją jest bycie najbardziej zaufanym i szanowanym dostawcą usług przetwarzania danych, managed services, środowisk chmurowych i infrastruktury as a service w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.​ ​Beyond.pl zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ciągłości dostępu do danych, pozwalając klientom i partnerom budować przewagę konkurencyjną, wprowadzać innowacje i stabilnie się rozwijać.

Spółka Beyond.pl powstała w 2005 roku. Jesteśmy najbezpieczniejszym data center w całej Europie i najbardziej energooszczędnym obiektem w całej Polsce, który jest zasilany w 100% energią odnawialną. Gwarantujemy najwyższy poziom dostępności – do 99,9999%. Jako jedyni na rynku Europy Środkowo-Wschodniej dostarczamy mix poziomów Rated (od 3+ do 4), dostęp do kompleksowej oferty cloud opartej o chmurę prywatną, publiczną i rozwiązania hybrydowe oraz wsparcie ze strony ekspertów w ramach pakietu managed services.

Beyond.pl to centra przetwarzania danych typu core i hyper-edge o docelowej mocy 42MW. Obsługujemy dwa nowoczesne obiekty Data Center zlokalizowane w Poznaniu. Jesteśmy pierwszym zielonym i neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych w Polsce. Nasz obiekt, Data Center 2, strategicznie zlokalizowany w połowie drogi między Warszawą a Berlinem w Poznaniu, jest jedynym centrum danych w Europie Centralnej, spełniającym rygorystyczne wymagania certyfikacji ANSI/TIA-942 w kategorii 4 (design, build oraz operate). Certyfikat Rated 4 potwierdza najwyższe standardy bezpieczeństwa w zakresie projektowania, mechaniki, zasilania i telekomunikacji.

Oferujemy usługi globalnym dostawcom usług chmurowych, firmom SAAS, webscalerom oraz dużym i średnim przedsiębiorstwom. Obsługujemy przedsiębiorstwa m.in. z sektora medialnego, finansowego, medycznego, IT, telekomunikacji, ecommerce, produkcji.

Głównym akcjonariuszem Beyond.pl jest Kulczyk Investments SA, globalna grupa inwestycyjna z polskim rodowodem obecna w ponad 30 krajach, na 4 kontynentach.

Innowacja

Jesteśmy pierwszym w Polsce centrum danych z dwoma różnymi systemami zasilania awaryjnego (statyczny i dynamiczny UPS) oraz z dwoma innymi sposobami chłodzenia (tradycyjny z szafami klimatyzacyjnymi oraz (adiabatyczny). Stworzyliśmy pierwszą w Polsce publiczną chmurę e24cloud. Jako pierwsi w kraju wdrożyliśmy system SAP do clouda.

Bezpieczeństwo

Data Center 2 to jedyne centrum danych w Europie Centralnej z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI. Obiekt jest „fault tolerant infrastructure”, czyli w pełni odporny na awarie. Oba nasze centra danych pomyślnie przeszły też audyt ISO 27001:2013 dotyczący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Wsparcie klienta

Chcemy być zaufanym doradcą naszych Klientów, a zakup usługi to dla nas dopiero początek współpracy. Oferujemy wsparcie i stały monitoring 24/7/365. Nasi eksperci pomagają w administracji i rozbudowie środowisk. Pracujemy z uznanymi na świecie partnerami technologicznymi (m.in. Intel, Lenovo, Dell EMC, VMware, Veeam).

Wydajność

Tworzymy zoptymalizowane środowiska IT skalowalne w czasie rzeczywistym. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze współczynnik zużycia energii PUE w Data Center 2 osiąga najniższy w Polsce poziom 1.2. Ciepło powstałe w wyniku prac urządzeń zużywamy do ogrzewania części biurowej, a oświetlenie i sprzęt wykorzystujemy maksymalnie efektywnie.

Odkryj nasze Data Center 2

Nasza historia

Dowiedz się więcej na temat Data Center 2 i naszych usług

Posiadamy certyfikaty

Gwarancja stabilności i ciągłości działania. Najwyższy standard we wszystkich czterech obszarach: architektury, mechaniki, zasilania i telekomunikacji.

Gwarancja bezpieczeństwa przetwarzania danych. Wewnętrzny system zarządzania bezpieczeństwem informacji na najwyższym poziomie.

Gwarancja ochrony danych osobowych posiadaczy kart. Światowy standard bezpieczeństwa ustalony przez organizacje finansowe.

Najwyższy stopień zgodności wewnętrznych procesów w zakresie bezpieczeństwa i dostępności u dostawców usług IT.