Beyond.pl Backup as a Service

Self-service backup każdego środowiska w każdej lokalizacji.
Jedna usługa, wiele możliwości.

Wyślij zapytanie

Czym jest usługa Beyond.pl Backup as a Service?

Beyond.pl BaaS (Backup as a Service) to kompleksowe rozwiązanie do samodzielnego tworzenia, zarządzania, monitoringu i odtwarzania kopii zapasowych dla wszystkich typów środowisk IT utrzymywanych w Twojej organizacji. Nasza usługa pozwala backupować zasoby IT znajdujące się w dowolnej lokalizacji: w firmie (on-premise), w chmurze publicznej,  prywatnej lub zewnętrznym ośrodku data center Twojego dostawcy.

Rozwiązanie obsługuje zarówno środowiska heterogeniczne, jak i rozproszone. Działa zgodnie z zasadą 3-2-1 czyli kopie zapasowe są odseparowane do środowisk podstawowych, zlokalizowane w preferowanej, wskazanej przez ciebie lokalizacji – środowisku lokalnym, chmurze publicznej, data center dostawcy trzeciego lub centrach danych Beyond.pl.

Po stronie Beyond.pl pozostaje pełna odpowiedzialność za utrzymywana usługi w ciągłej gotowości. Ty zarządzasz konfiguracją i sposobem wykorzystania platformy oraz przestrzeni – masz pełną kontrolę nad procesem backupów w Twojej organizacji.

Zakres usługi Beyond.pl BaaS

  • Platforma do kompleksowej obsługi kopii zapasowych wszystkich typów środowisk – zarządzania, monitoringu, rozliczania wykorzystanych zasobów oraz odtwarzania.
  • Skalowalna przestrzeń pod kopie zapasowe zlokalizowana w preferowanej lokalizacji – profesjonalnych centrach danych Beyond.pl lub innym, wskazanym miejscu (własna infrastruktura, chmura publiczna, chmura prywatna, centra danych innych operatorów).
  • Infrastruktura telekomunikacyjna zgodnie z ustaloną architekturą i wymaganiami.
  • Licencje oprogramowania backup dla serwerów wirtualnych, fizycznych, stacji roboczych, baz danych (MSSQL, Oracle), środowisk kontenerowych (Kubernetes) i chmurowych (Azure, AWS, GCP) oraz Microsoft 365.
  • Pełne utrzymanie platformy do obsługi kopii zapasowych w gotowości 24/7/365.
  • Raportowanie usług, licencji i zasobów.

Dostępne usługi uzupełniające

  • Konsulting BaaS – wsparcie Beyond.pl w konfiguracji polityki, harmonogramu backupów oraz zarządzaniu i weryfikacji kopii zapasowych.
  • Usługa DRaaS (Disaster Recovery as a Service).

Dlaczego warto wybrać usługę Beyond.pl Backup as a Service?

Zwiększenie bezpieczeństwa Twojego biznesu

Kopie zapasowe wraz z procesami im towarzyszącymi to jeden z najbardziej oczywistych, ale także najbardziej skutecznych sposobów zabezpieczenia danych i utrzymania ciągłości działania biznesu w przypadku awarii lub cyberataku.

wyzwania

Pełna kontrola nad procesem backup

Usługa gwarantuje Twojej firmie pełną kontrolę nad backupowanymi systemami i danymi. Za pomocą platformy bezpośrednio zarządzasz procesami tworzenia kopii zapasowych, jak i ich odtwarzania.

Jedna platforma do backupu wszystkich typów środowisk

Oferowane rozwiązanie obsługuje wszystkie typy środowisk w infrastrukturze klienta - od serwerów fizycznych przez środowiska wirtualne, zasoby w chmurze globalnej, bazy danych po stacje robocze.

ikona technologie

Obsługa rozproszonych, wielooddziałowych środowisk

Usługa umożliwia zdalne zarządzanie kopiami zapasowymi złożonych środowisk, gdzie infrastruktura i dane rozproszone są geograficznie - zlokalizowane on-premise, chmurze publicznej, prywatnej czy zewnętrznym ośrodku data center.

Intuicyjna platforma administracyjna

Narzędzie do obsługi procesów kopii bezpieczeństwa jest intuicyjne w obsłudze. Nie są wymagane do pracy z platformą specjalistyczne, kosztowne kompetencje techniczne.

poufność danych w Beyond.pl

Ochrona przed ransomware

Rozwiązanie chroni backupy na 5 poziomach: niezmienność, zapewnienie proaktywnego monitorowania i alarmowania 24/7, ochrona kopii zapasowych przed celowym lub przypadkowym usunięciem, automatyczna weryfikacja kopii zapasowych w celu zapewnienia odzyskiwania danych, sprawdzanie czystości kopii zapasowych przed ich przywróceniem.

Dowolność wyboru lokalizacji kopii zapasowych

Oferujemy przechowywanie backupów w wybranej przez klienta lokalizacji. Do wyboru są centra danych Beyond.pl, obiekty centrodanowe innych dostawców w kraju i za granicą, chmura publiczna, chmura prywatna oraz każde inne środowisko preferowane przez klienta.

Transfer danych zgodny z indywidulanymi potrzebami

Przesył danych jest skonfigurowany zgodnie z ustaloną architekturą i wymaganiami klienta, np. jako dedykowany, szyfrowany transfer danych.

Local support | Beyond.pl

Lokalne wsparcie 24x7

Wsparcie techniczne certyfikowanych architektów i administratorów IT gwarantuje utrzymanie platformy w ciągłej gotowości. Dyspozycyjność zespołu Service Desk w modelu 24x7 dostarczamy w standardzie.

Zysk w Beyond.pl partner network

Przejrzysty model rozliczania

Model rozliczania jest oparty o typ i liczbę obiektów oraz ilość przechowywanych danych. Prosta struktura kosztów przekłada się na transparentność i przewidywalność biznesową w porównaniu do złożonych kosztów samodzielnej realizacji kopii zapasowych.

Dedykowana | Beyond.pl

Sprawdzone rynkowo rozwiązanie do obsługi backupów

Platforma Beyond.pl BaaS bazuje na technologii firmy Veeam, która jest liderem na rynku replikacji i ochrony danych w Europie. Gartner w raporcie Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Software Solutions wiele razy lokował rozwiązania Veeam w segmencie Lidera.

Model świadczenia usługi

Usługa Beyond.pl Backup as a Service jest oferowana w dwóch wariantach:

  • Self-service BaaS – Beyond.pl udostępnia oraz utrzymuje platformę i przestrzeń na kopie zapasowe, podczas gdy klient zarządza konfiguracją i sposobem wykorzystania ww. platformy i przestrzeni;
  • Managed BaaS – w uzupełnieniu do wariantu self-service, Beyond.pl przejmuje dodatkowo procesy tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowych zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa klienta;

 

Porównanie wariantów Beyond.pl BaaS

Self-Service BaaS Managed BaaS
Utrzymanie platformy  BaaS
Skalowalna przestrzeń pod
utrzymanie backup
Obsługa procesu backup
Odtworzenia backup`u
Wsparcie Service Desk 24×7

Korzyści wyboru Beyond.pl jako partnera w obszarze backup

wyzwania

Łatwa rozbudowa do rozwiązań typu Disaster Recovery

Możliwość rozszerzenia usług backup do zaawansowanych rozwiązań Disaster Recovery – w tym modelu Disaster Recovery Center (DRC) lub Disaster Recovery as a Service (DRaaS).

Elastyczność | Beyond.pl

Szybki dostęp do usług infrastrukturalnych h

Wspieramy klientów kompleksowo w obszarze usług infrastrukturalnych – od kolokacji, chmury obliczeniowej (publicznej, prywatnej, rozwiąząń multi-cloud) po pełne zarządzanie środowiskami IT w ramach Managed Services.

Bezpieczna lokalizacja kopii zapasowych

Jedną z oferowanych opcji jest lokalizacja kopii zapasowych w Beyond.pl Data Center 2 – centrum danych posiadającym dwie niezależne jednostki potwierdzające jego wysokie standardy w obszarze bezpieczeństwa: certyfikację ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normę EN 50600 Klasa 4.

Profesjonalny zespół specjalistów

Własny zespół 80+ specjalistów technicznych, z czego ponad 30% posiada ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji złożonych projektów w zakresie projektowania, budowy, migracji i zarządzania środowiskami IT.

Doświadczenie w projektach Managed Services

Od ponad 18 lat zarządzamy środowiskami klientów wspierając ich w zarządzaniu wszystkich krytycznych warstw: sprzętu, wirtualizacji, systemów i sieci. Mamy doświadczenie w obsłudze organizacji z różnorodnych branż.

ograniczenie śladu węglowego

Współpraca ze zrównoważonym dostawcą usług IT

Jesteśmy dostawcą proaktywnie realizującym wytyczne zrównoważonego rozwoju. Jako pierwszy operator w Polsce uruchomiliśmy zasilanie centrów danych w 100% odnawialną energią. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej naszych obiektów, znacząco niższej niż w konkurencyjnych centrach danych, ograniczamy konsumpcję energii. Wybierając usługi w Beyond.pl ograniczasz ślad węglowy generowany przez Twoje zasoby IT.

Najwyżej jakości technologie i narzędzia

Beyond.pl od lat współpracuje z branżowymi liderami, takimi jak Intel, HPE, Dell Technologies, Microsoft, VMware, Veeam, Megaport, Cisco, Fortigate, Juniper. Świadczymy usługi wykorzystując rozwiązania sprawdzonych i najlepszych w swojej klasie dostawców.

Usługi, które mogą Cię zainteresować

VMware cloud | Beyond.pl

Chmura dla biznesu

Chmura publiczna, prywatna, suwerenna, multi-cloud i scenariusze hybrydowe. Kompleksowa oferta od jednego partnera.

Poznaj usługę
Disaster recovery center | Beyond.pl

VMware DraaS

Środowisko zapasowe dla chmury VMware w jednych z najbezpieczniejszych data centers w UE.

Poznaj usługę

Managed Network

Nowoczesne usługi monitoringu i zarządzania siecią świadczone przez ekspertów Beyond.pl w trybie 24/7.

Poznaj usługę
Administracja IT

Administracja IT

Skorzystaj z kompleksowego wsparcia naszych ekspertów w zakresie utrzymania środowiska IT (Linux, Windows, Unix).

Poznaj usługę

Skontaktuj się z nami