VMware-DRaaS | Beyond.pl

VMware Disaster Recovery as a Service (DRaaS)

Środowisko zapasowe dla chmury VMware w jednych z najbezpieczniejszych data centers w UE

Czym jest VMware DRaaS?

Usługa VMware Disaster Recovery as a Service (DRaaS) pozwala na szybkie tworzenie bezpiecznych środowisk zapasowych (DRC) dla chmury opartej o rozwiązanie wirtualizacyjne VMware. Usługa polega na automatycznym replikowaniu danych z centrum podstawowego do chmury utrzymywanej w centrach przetwarzania danych Beyond.pl według ustalonego RPO (Recovery Point Objective). W przypadku awarii środowiska podstawowego, środowisko DRC utrzymywane w data centers Beyond.pl przejmuje funkcjonalności środowiska podstawowego w określonym czasie (RTO – Recovery Time Objective).

VMware Draas | Beyond.pl

Korzyści

Wirtualizacja | Beyond.pl

DRaaS dedykowany dla środowisk VMware
Sprawdzona usługa DRaaS szyta pod potrzeby firm korzystających z technologii wirtualizacyjnych VMware od certyfikowanego dostawcy.

Ciągłość działania | Beyond.pl

Ciągłość biznesowa
Narzędzie, które gwarantuje, w szybki i łatwy sposób, utrzymanie ciągłości działania kluczowych systemów utrzymywanych w chmurze.

Najbezpieczniejszy ośrodek DRC
Bezpieczeństwo fizyczne i infrastrukturalne zapasowego centrum jest krytyczne, by spełnić standardy DR. Obiekty data centers Beyond.pl są jednymi z najbezpieczniejszych centrów danych w Polsce i UE (certyfikacja Rated 4 ANSI/TIA-942 dla Data Center 2).

Ograniczenie kosztów | Beyond.pl

Oszczędność kosztów
Uruchomienie DRC w profesjonalnym centrum przetwarzania danych bez konieczności inwestowania we własną infrastrukturę środowiska zapasowego. Przejście z modelu CAPEX na OPEX.

Szybkie uruchomienie | Beyond.pl

Szybkie uruchomienie
Uruchomienie usługi bezpośrednio z poziomu panelu VMware Cloud Director i szybkie podpisanie kontraktu z Beyond.pl.

Elastyczność | Beyond.pl

Łatwość korzystania i transparentne zarządzanie
Intuicyjny panel VMware Cloud Director umożliwia łatwe zarządzanie usługą przez klienta. Gwarantuje łatwe przełączenie do centrum zapasowego w przypadku awarii oraz powrót do ośrodka podstawowego.

VMware chmura | Beyond.pl

Certyfikowany dostawca chmury VMware
Usługa jest utrzymywana przez certyfikowanego partnera VMware, który posiada dedykowany zespół inżynierów odpowiedzialnych za utrzymanie i wsparcie.

Local support | Beyond.pl

Lokalny support 24/7/365
Zapewniamy wsparcie techniczne certyfikowanych architektów i administratorów IT oraz zespołu Service Desk w modelu 24/7/365.

Jak działa usługa VMware DRaaS?

1

Wybór parametrów replikacji: maksymalna liczba snapshotów, RPO, RTO oraz pozostałych wymagań biznesowo-funkcjonalnych istotnych z punktu widzenia procedur Disaster Recovery klienta.

2

Przygotowanie środowiska zapasowego (DRC) w ośrodkach przetwarzania danych na bazie konsultacji pomiędzy zespołami technicznymi klienta z ekspertami Beyond.pl z zespołów infrastruktury sieciowej i VMware.

3

Uruchomienie usługi VMware DRaaS jako środowiska zapasowego w trybie stand-by. W tym przypadku wykonywana jest ciągła replikacja danych ze środowiska podstawowego do DRC w Beyond.pl – wykorzystywana jest jedynie przestrzeń storage na potrzeby replikacji. Moc obliczeniowa (wirtualne maszyny) nie jest uruchomiona, ale zasoby na jej potrzeby są zarezerwowane.

4

Failover czyli przełączenie ma miejsce w przypadku wystąpienia problemu w ośrodku podstawowym lub testów DRP. W tym trybie klient korzysta z przestrzeni storage oraz z mocy obliczeniowej. Przełączenie na środowisko zapasowe (failover) może być zainicjowane ręcznie (przez klienta lub przez zespół Beyond.pl na zlecenie klienta) w dowolnym momencie. W ramach usługi możliwe jest też zbudowanie architektury sieciowej umożliwiającej automatyczne przełączanie się na DRC w przypadku niedostępności podstawowego ośrodka. Maszyny w środowisku zapasowym uruchamiają się w takiej sytuacji automatycznie.

5

Decyzja o powrocie na środowisko produkcyjne i przywróceniu trybu stand-by na środowisko zapasowym leży po stronie klienta.

Architektura usługi VMware DRaaS

W zależności od stanu obecnego i potrzeb klienta usługa jest dostępna w 2 wariantach:

  • z wykorzystaniem dwóch centrów danych Beyond.pl, które są połączone prywatnym ringiem światłowodowy – jeden jako ośrodek podstawowy, drugi jako zapasowy;
  • z wykorzystaniem obecnego środowiska podstawowego zlokalizowanego w siedzibie firmy klienta lub innym centrum danych oraz centrum przetwarzania danych Beyond.pl jako ośrodka zapasowego (DRC).

VMware-DRaaS | Beyond.pl

Usługi, które mogą Cię zainteresować

Disaster recovery center | Beyond.pl

Disaster Recovery Center

Najwyższy standard bezpieczeństwa dla Twojej zapasowej infrastruktury. Zapewnij swojej firmie ciągłość biznesową.

Poznaj usługę
Chmura VMware | Beyond.pl

Chmura VMware

Bezpieczeństwo i skalowalność dla Twojego biznesu. Skorzystaj z dostępu do kompletnych i najbardziej zaawansowanych technologii VMware Cloud.

Poznaj usługę

Dodatkowe materiały do pobrania

ebook Disaster Recovery

ebook | Jak dobrze przygotować firmę na wypadek utraty danych?

Wizja utraty kluczowych danych i dostępu do systemów jest przerażająca dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od skali prowadzonej działalności. A przecież problemy informatyczne mogą pojawić się w każdej, nawet najlepiej zarządzanej firmie. Jak zatem przygotować się na nieoczekiwane zdarzenia, którym nie możemy zapobiec?

Pobierz poradnik
Audyt DR

ebook | Samodzielny audyt procesów Disaster Recovery

Przedsiębiorstwa w Polsce są świadome wymogów w zakresie procedur odzyskiwania danych. Wiele z nich wręcz deklaruje, że w ich firmach wdrożono schematy działania na wypadek awarii. Jeśli jednak przyjrzymy się głębiej widzimy duży rozdźwięk pomiędzy deklaracjami, a faktycznym przygotowaniem firm na nagłe awarie. Jak wygląda sytuacja w Twojej firmie?

Pobierz audyt

webinar | Jak nie stracić danych czyli Disaster Recovery w praktyce

Specjaliści ds. bezpieczeństwa mówią wprost: każda firma prędzej czy później straci dostęp do swoich danych. 76% respondentów badania Garnera z 2020 r. wskazuje, że w ciągu ostatnich 2 lat już doświadczyło sytuacji wymagającej uruchomienia planu odzyskiwania danych po awarii IT.

Zobacz webinar

Skontaktuj się z nami