Backup Veeam Cloud Connect

Szybki i bezpieczny backup do chmury.

Czym jest Backup Veeam Cloud Connect?

Funkcja Veeam Cloud Connect udostępnia w pełni zintegrowaną, szybką i bezpieczną metodę tworzenia kopii zapasowych oraz replikacji w chmurze obliczeniowej. Przesyłanie kopii zapasowych maszyn fizycznych i wirtualnych do lokalizacji zewnętrznej oraz replikowanie maszyn wirtualnych jest możliwe bez wdrażania odrębnej złożonej infrastruktury i ponoszenia związanych z nią kosztów.

Backup danych jest możliwy przy wykorzystaniu standardowego łącza nawet o niewielkich przepustowościach i szyfrowania SSL. Wykorzystanie najnowszych technologii w połączeniu z naszą infrastrukturą gwarantuje najwyższy standard bezpieczeństwo danych. Odzyskiwanie po awarii i tworzenie kopii zapasowych w lokalizacji zewnętrznej jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste.

Co powinieneś wiedzieć o Veeam Cloud Connect?

Veeam Cloud Connect – backup zwirtualizowanych środowisk w kilka sekund.

 • Gwarantowane bezpieczeństwo
  Wszystkie dane są szyfrowane w źródle, czyli przed opuszczeniem siedziby klienta, podczas transferu oraz przechowywania w Data Center.
 • Łatwy i szybki backup
  W prosty sposób można zrobić backup własnych środowisk zwirtualizowanych narzędziami Microsoft Hyper-V oraz VM ware vSphere. Usługa dotyczy serwerów aplikacyjnych i bazodanowych.
 • Wystarczy standardowe łącze
  Wykorzystujemy najnowsze techniki deduplikacji do wysyłania tylko unikalnych danych. Dzięki temu wykonanie backupu jest możliwe po ograniczonych łączach internetowych.
 • Redukcja kosztów
  Wysyłka kopii zapasowych i replik do lokalizacji zewnętrznej nie wymaga instalowania odrębnej i złożonej infrastruktury. Dzięki temu klient nie ponosi związanych z tym kosztów.
 • Pełna transparentność usług
  Klient otrzymuje pełny wgląd i kontrolę wykonywanych kopii bezpośrednio z poziomu konsoli operatora.

Funkcja Veeam Cloud Connect daje następujące możliwości:

 • Hosting kopii zapasowych:
  Kopie zapasowe mogą być przesyłane do zewnętrznego, hostowanego repozytorium w chmurze za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL — bez potrzeby kupowania dodatkowych licencji Veeam.
 • Pełny wgląd i kontrola:
  Dane przechowywane w hostowanych repozytoriach kopii zapasowych można wyświetlać i odzyskiwać bezpośrednio z poziomu konsoli operatora. Możliwe jest również bieżące śledzenie wykorzystania repozytoriów i otrzymywanie powiadomień o terminach przedłużenia umowy.
 • Nowoczesna architektura kopii zapasowych:
  Nasz kompleksowy produkt umożliwia wykorzystanie nowoczesnej technologii backupu firmy Veeam, obejmującej m.in. funkcję powielania kopii zapasowych z wbudowaną akceleracją sieci WAN, ciągły przyrostowy tryb tworzenia kopii i schemat przechowywania GFS (dziadek-ojciec-syn).
 • Kompleksowe szyfrowanie:
  Wszystkie dane są szyfrowane w źródle (przed opuszczeniem firmowej sieci) oraz podczas transferu i przechowywania. Odbywa się to bez negatywnego wpływu na współczynnik redukcji danych zapewniany przez wbudowane funkcje kompresji i akceleracji sieci WAN.

Za pomocą zadania tworzenia kopii zapasowej można zapisać dane lokalnie z myślą o szybkim przywróceniu, a następnie przy użyciu zadania powielania kopii — przesłać dane do repozytorium chmurowego wybranego usługodawcy w celu ograniczenia ryzyka. Sprawdź webinar o veeam cloud connect

Dane techniczne:

 • Veeam Cloud Connect lub Veeam Backup & Replication Eterprise Plus
 • Możliwe tworzenie kopi zapasowych z pamięci masowych EMC, HPE i NetApp
 • Wbudowana akceleracja sieci WAN — wykorzystująca buforowanie, cyfrowe odciski palca ze zmienną długością bloków danych oraz optymalizacje protokołu TCP/IP — powoduje nawet 50-krotne przyspieszenie transferu danych przez sieć WAN.
 • Możliwe tworzenie kopii zapasowych oraz replik VMware vSphere i Microsoft Hyper-V
 • Oparte o szyfrowanie SSL

Funkcje Veeam Cloud Connect

Hosting kopii zapasowych

Możliwość przesyłania kopii zapasowe do zewnętrznego, hostowanego repozytorium chmurowego za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL — bez kupowania dodatkowych licencji Veeam.

Pełny wgląd i kontrola

Dane przechowywane w hostowanych repozytoriach kopii zapasowych można wyświetlać i odzyskiwać bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego. Możliwe jest również bieżące śledzenie wykorzystania repozytoriów i otrzymywanie powiadomień o terminach przedłużenia umowy.

Kompleksowe szyfrowanie

Wszystkie dane są szyfrowane w źródle (przed opuszczeniem firmowej sieci) oraz podczas transferu i przechowywania. Odbywa się to bez negatywnego wpływu na współczynnik redukcji danych zapewniany przez wbudowane funkcje kompresji i akceleracji sieci WAN.

Szybkie, elastyczne przełączanie w tryb awaryjny

Pełne przełączanie awaryjne na lokalizację zdalną za pomocą kilku kliknięć oraz opcja częściowego przełączania awaryjnego, umożliwiająca natychmiastowe przełączenie tylko na wybrane repliki maszyn wirtualnych.

Backup jako podstawowy mechanizm ochrony danych

Szacuje się, że 92% danych przechowywanych na różnych nośnikach na całym świecie powstało w ciągu ostatnich 2 lat. Są one podstawą działania wszystkich systemów, stąd należy zapewnić ich dostępność także w sytuacjach kryzysowych. Regularne wykonywanie kopii bezpieczeństwa jest podstawowym systemem ochrony. Taka metoda pozwala skutecznie chronić zasoby przed większością zdarzeń losowych takich jak: kradzieże sprzętu, pożary, powodzie, reinstalacja, atak hakerski czy ludzki błąd.

Brak dostępu do danych to w pierwszej kolejności straty finansowe. Jak wynika z raportu „Veeam Availability Report 2017” nieplanowane przestoje w dostępie do aplikacji kosztują firmy nawet 21,8 mln dol. rocznie. To aż 36 proc. wzrost w porównaniu z wynikami ubiegłorocznego badania.

W swojej strategii bezpieczeństwa warto stosować się do zasady 3-2-1. Kopie powinny być przechowywane w trzech egzemplarzach, na co najmniej dwóch różnych nośnikach, z czego jeden powinien być poza główną lokalizacją, np. w innym oddziale firmy czy w chmurze oferowanej przez zewnętrznego dostawcę.

Takie zabezpieczenie sprawi, że w przypadku ataku typu Ransomware, który jest typowym atakiem na dane, nie systemy, będziemy w stanie odzyskać dane z nośnika odizolowane od zainfekowanego środowiska. Nie stracimy zatem pieniędzy ani na okup dla hakera, ani z powodu utraty klientów, którzy w przypadku awarii mogą kupić produkt u konkurencji. W przypadku lokowania zasobów wyłącznie w chmurze, wykonuje się backup całej wirtualnej maszyny bez zakupu sprzętu fizycznego.

Istotne jest nie tylko posiadanie samej kopii zapasowej, ale także czas odzyskania danych, bo im dłużej nie działają nasze systemy, tym więcej pieniędzy tracimy. Z międzynarodowego badania Veeam wynika, że średni koszt godziny przestoju strategicznej aplikacji wynosi niemal 80 tys. dolarów.

Najczęściej wymieniane skutki „niefinansowe” dotyczące niedostatecznego bezpieczeństwa i dostępności danych to utrata zaufania klientów oraz pracowników i szkody wizerunkowe.

Skontaktuj się z nami