Centra danych Beyond.pl dostępne globalnie dzięki usługom łączności od Megaport

Beyond.pl, operator jednego z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie i dostawca usług cloud computing, został partnerem Megaport, globalnego dostawcy usług Network as a Service.

Współpraca to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie międzynarodowych firm na usługi łączności, które są proste w zarządzaniu, dostępne na życzenie i bezpieczne. Uruchomienie punktu dostępu Megaport w kampusie Beyond.pl w Poznaniu pozwala klientom operatora na zestawianie bezpośrednich połączeń z kluczowymi platformami chmury publicznej i SaaS  oraz centrami danych na całym świecie.

Włączenie usług cloud connectivity firmy Megaport do portfolio Beyond.pl pozwala na korzystanie z bezpośredniego i bezpiecznego dostępu do ponad 360 dostawców chmur obliczeniowych i usług SaaS, m.in. AWS, Microsoft Azure, Google Cloud, Oracle Cloud, Nutanix, Alibaba Cloud czy Salesforce, przy zachowaniu minimalnych opóźnień i w każdej możliwej konfiguracji (multicloud, hybrid cloud, cloud to cloud).Dodatkowo, klienci Beyond.pl zyskują możliwość elastycznego zestawiania bezpośrednich i bardzo szybkich połączeń z globalnym ekosystemem Megaport obejmującym ponad 700 centrów danych. Z kolei klienci Megaport otrzymują dostęp do nowego obiektu kolokacyjnego położonego strategicznie w połowie drogi między Berlinem a Warszawą, o najwyższych standardach bezpieczeństwa i w całości zasilanego zieloną energią.

– Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się tzw. wschodzących rynków data center w Europie. Wynika to między innymi z rosnącego zapotrzebowania na IT i usługi chmurowe wśród polskich firm — mówi Eric Troyer, Chief Marketing Officer Megaport. Bardzo cieszymy się ze współpracy z Beyond.pl. Klienci zyskują wyjątkową ofertę kolokacyjną, ale równocześnie mogą uprościć wprowadzanie strategii chmurowych i zestawianie połączeń pomiędzy centrami danych. Dzięki szybkiej, bezpiecznej i dostępnej na żądanie usłudze Network as a Service mogą  połączyć swoją infrastrukturę IT z wieloma lokalizacjami data center i skorzystać z usług, które przyśpieszą ich rozwój – dodaje. 

Usługi łączności Megaport w Beyond.pl zostaną uruchomione najpóźniej w sierpniu 2021 roku. Będą oferowane za pośrednictwem prywatnej sieci SDN z pominięciem publicznego Internetu. Dostęp do usług zapewnia PoP Megaportu zlokalizowany w Data Center 2, który jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie obiektów w Polsce (PUE 1.2). Data Center 2 będąc serwerownią o najwyższym standardzie bezpieczeństwa ANSI/TIA-942 Rated 4 gwarantuje dostępność usług na poziomie 99,995%. Jednak w praktyce, od momentu uruchomienia w 2016 r., centrum danych nie odnotowało żadnej przerwy w działaniu gwarantując 100% dostępność usług.

– Współpraca pomiędzy Beyond.pl a Megaport otwiera przed zachodnimi firmami nowe możliwości kolokowania swojej infrastruktury IT. Dziś wiele z nich poszukuje nowych lokalizacji data center m.in. ze względu na rosnące ceny usług i coraz mniejszą podaż energii na rynkach FLAP-D. W Beyond.pl, dzięki niższym kosztom energii w 100% pochodzących ze źródeł odnawialnych, są w stanie osiągnąć oszczędności na usługach kolokacyjnych rzędu 30-40%. Dodatkowo, dzięki naszemu partnerstwu mogą korzystać z jednego z trzech najbezpieczniejszych centrów danych w Europie, które od teraz oferuje bezpośrednie połączenia z kluczowymi dostawcami chmur publicznych i data center na całym świecie — przekonuje Wojciech Stramski, Prezes Zarządu w Beyond.pl.

Uruchomienie łączności na bazie rozwiązań Megaport pomiędzy Beyond.pl a zewnętrznymi dostawcami usług chmurowych oraz operatorami innych data center jest bardzo proste. Połączenia zestawia się zaledwie w kilka minut za pośrednictwem portalu samoobsługowego Megaport, który umożliwia elastyczne konfigurowanie parametrów telekomunikacyjnych.

Współpraca z Megaportem to kolejny  projekt rozwijający ofertę łączności Beyond.pl. W marcu 2021 r. operator uruchomił Beyond East-West Corridor, korytarz telekomunikacyjny o wysokiej przepustowości pomiędzy Frankfurtem i Poznaniem, z opóźnieniem poniżej 11 milisekund w obie strony. Równolegle Beyond.pl inwestuje we własną infrastrukturę. We wrześniu 2020 r. spółka ogłosiła ekspansję poznańskiego kampusu, który po rozbudowie ma osiągnąć łączną moc 42MW (megawat) i będzie jednym z największych obiektów kolokacyjnych tego typu w Europie Centralnej.

***

O Megaport: Megaport jest wiodącym dostawcą rozwiązań Network as a Service (NaaS). Oferowana przez spółkę globalna sieć SDN umożliwia firmom szybkie łączenie ich sieci z usługami cyfrowymi za pośrednictwem prostego w obsłudze portalu lub otwartego API. Megaport oferuje zwinne rozwiązania sieciowe, które zmniejszają koszty operacyjne i w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań sieciowych pozwalają znacznie szybciej korzystać z potencjału jaki daje firmom globalna łączność. Megaport współpracuje z globalnymi dostawcami usług chmurowych takimi jak: AWS, Microsoft Azure czy Google Cloud oraz z największymi na świecie operatorami centrów danych, integratorami systemów i dostawcami usług zarządzanych. Megaport posiada certyfikat ISO/IEC 27001.

 

Informacja prasowa do pobrania: