Beyond.pl z nagrodą architektoniczną „Bryła Roku 2016”

Centrum danych Beyond.pl to nie tylko jedna z największych inwestycji na rynku data center w 2016, ale także najpiękniejszy budynek roku! Data Center 2 uzyskało 4949 głosów internautów w konkursie organizowanym przez bryla.pl.

Głosowanie trwało od 5 do 22 maja. Gala finałowa odbyła się 25 maja w Warszawie. – Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swój głos – mówi Bartłomiej Danek, wiceprezes Beyond.pl. – Ten tytuł jest dla nas dużym wyróżnieniem. Data Center 2 nie tylko doskonale spełnia swoje zadanie, gwarantując bezpieczeństwo danych, ale także przyciąga uwagę nowoczesnym projektem. To bardzo wielowymiarowa inwestycja wpływająca zarówno na rynek data center, jak i poznański, lokalny biznes – komentuje członek zarządu. Po raz pierwszy w historii konkursu głównym laureatem został obiekt technologiczny. Autorem projektu jest ELD Polska Sp. z o.o., a wykonawcą Budimex SA.

W głosowaniu Data Center 2 pokonało m.in. Węzeł Transportowy w Solcu Kujawskim, Halę Koszyki w Warszawie czy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W tym roku Beyond.pl otrzymał także inną nagrodę architektoniczną – tytuł „Fasady Roku 2016” w kategorii budynek niemieszkalny.

Zobacz podsumowanie konkursu