e24cloud.com dla Fundacji CoderDojo

Międzynarodowa Fundacja CoderDojo aktywnie pomaga dzieciom w rozwijaniu ich technologicznych talentów. Beyond.pl w ramach działań społecznych udostępnia organizacji bezpłatnie miejsce na swoich serwerach.

Na zajęciach aranżowanych regularnie przez fundację w 13 polskich miastach mentorzy pomagają dzieciom i nastolatkom odkrywać podstawy programowania, grafiki komputerowej czy robotyki w atmosferze sprzyjającej rozwijaniu ich indywidualnych pasji. Dzieci tworzą m.in. gry 3D, aplikacje mobilne czy strony internetowe. Fundacji przyświeca idea poszukiwania tzw. haków, czyli pomysłów, jak w niestandardowy sposób za pomocą nowych technologii rozwiązywać codzienne problemy.

Najmłodszym nie jest trudno wyobrazić sobie, że chmury odnajdziemy nie tylko na niebie, ale także w świecie technologii. CoderDojo swoją działalność opiera właśnie na chmurze obliczeniowej. Fundacja przy współpracy z Beyond.pl bezpłatnie korzysta z usługi e24cloud.com.

Jesteśmy dumni, że współpracujemy z podmiotem, który nie tylko daje dzieciom szansę na zdobycie cennych umiejętności, ale także pokazuje, jak twórcza oraz bliska codzienności może być branża IT – mówi Tomasz Sobol, Dyrektor Marketingu w Beyond.pl.

W 2017 roku fundacja chce otworzyć dziesięć nowych ośrodków. Oprócz tego przewiduje także udział w wydarzeniach okolicznościowych, takich jak Europejski Tydzień Kodowania. Dzięki wykorzystaniu e24cloud.com CoderDojo może rozwijać się w Polsce oraz wspierać coraz to nowe inicjatywy.