VMware User Group w Data Center 2

21 marca w przestrzeni konferencyjnej Data Center 2 odbyło się spotkanie VMware User Group, czyli społeczności entuzjastów chmury obliczeniowej i oprogramowania VMware. Prelekcja Beyond.pl dotyczyła odzyskiwania danych po katastrofie z użyciem vCloud Availability for vCloud Director.

Karol Gomułkiewicz (Technical Team Lead) oraz Tomasz Charoński (Senior IT Administrator) zaprezentowali m.in. funkcjonalności vCloud Availability for vCloud Director, wymagania konieczne po stronie klienta do wdrożenia tego rozwiązania, architekturę systemu czy rodzaje instalacji.

W 2017 roku Beyond.pl posiadał największą w Polsce komercyjną chmurę opartą o VMware, za co został nagrodzony statuetką w kategorii obrót VMware Cloud Provider Program. Nowa usługa vCloud Availability for vCloud Director będzie dostępna w portfolio Beyond.pl w II kwartale 2018.

– Przestrzeń konferencyjna w Data Center 2 powstała właśnie z myślą o takich spotkaniach – dla osób, które szukają praktycznej wiedzy o chmurze obliczeniowej, chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc innym entuzjastom clouda w jeszcze efektywniejszej pracy z danymi. Zapraszamy podobne społeczności do współorganizowania z nami wydarzeń branżowych – mówi Iwona Padewska-Maternicka, koordynatorka eventów w Beyond.pl.

VMware User Group (VMUG) jest globalną, niezależną organizacją, która popularyzuje wykorzystanie rozwiązań VMware przez wymianę wiedzy, współpracę i wydarzenia edukacyjne z udziałem 100 000 członków i 200 lokalnych grup na całym świecie.