Chmura hybrydowa Microsoft w polskim data center. Beyond.pl oferuje rozwiązanie Azure Stack HCI

Chmura hybrydowa Microsoft w polskim data center. Beyond.pl oferuje rozwiązanie Azure Stack HCI

Beyond.pl jest pierwszym partnerem Microsoft w Polsce oferującym klientom najnowszą usługę w ramach platformy Azure. Chmura hybrydowa Azure Stack HCI jest dostępna na dedykowanej infrastrukturze utrzymywanej lokalnie, zapewnia natywny dostęp do globalnych usług Azure i jest zgodna z krajowymi regulacjami prawa w obszarze przetwarzania danych. Rozwiązanie jest utrzymywane na terenie poznańskiego kampusu operatora w obiekcie Data Center 2 o najwyższym poziomie bezpieczeństwa Rated 4.

Azure Stack HCI to rozwiązanie Microsoft łączące zalety chmury prywatnej oraz publicznej stworzone z myślą o firmach, które chcą korzystać z usług Azure na dedykowanej infrastrukturze gwarantującej pełną kontrolę nad zarządzanym środowiskiem IT. Beyond.pl  utrzymuje rozwiązanie w jednym z najbezpieczniejszych obiektów data center w Europie, które oferuje usługi łączności najwyższej jakości. Data Center 2 to także najbardziej efektywne energetycznie centrum danych w Polsce (PUE 1.2), które jest w całości zasilane zieloną energią. Na potrzeby świadczenia optymalnych usług chmury Azure Stack HCI spółka wykorzystuje najnowocześniejszą infrastrukturę Dell wysokiej wydajności, która jest certyfikowana przez Microsoft pod potrzeby rozwiązań hybrydowych.

– Wiele firm z branż regulowanych, na przykład z sektora finansowego, nie mogło korzystać z potencjału chmury Microsoft ze względu na konieczność przetwarzania danych lokalnie. Ulokowanie chmury Azure Stack HCI na infrastrukturze dedykowanej, w centrum danych z najwyższym standardem bezpieczeństwa ANSI/TIA-942 Rated 4, stwarza zupełnie nowe możliwości. Dziś klienci wymagający dużej kontroli nad swoim środowiskiem IT i danymi mogą umieścić kluczowe systemy biznesowe w chmurze Azure zlokalizowanej w naszym centrum danych i  korzystać z bogactwa globalnych narzędzi Azure. W Beyond.pl otrzymują bezpieczną chmurę Azure Stack HCI w połączeniu z  najniższymi opóźnieniami i pierwszą linią wsparcia działającą w trybie 24/7 – przekonuje Piotr Podlawski, Cloud Business Director w Beyond.pl.  

Chmura Azure Stack HCI w Beyond.pl jest rozliczana na zasadach as a service w ramach stałej opłaty miesięcznej. Dla klientów oznacza to uwolnienie środków finansowych, które do tej pory były zamrażane we własnej infrastrukturze. Z kolei usługi Azure uruchamiane w środowisku Azure Stack HCI są rozliczane w standardowym modelu „według zużycia” w ramach subskrypcji Microsoft Azure dostarczanej przez Beyond.pl.

Dostęp do globalnych możliwości z Beyond.pl

Elementem wyróżniającym rozwiązanie Azure Stack HCI jest natywny dostęp do pełnej gamy usług i narzędzi Azure takich jak: maszyny wirtualne, bazy danych, systemy monitorowania i automatyzacji, kontenery, VDI czy Disaster Recovery Center za pośrednictwem narzędzia Azure Arc. Co więcej, lista usług PaaS udostępnianych klientom w ramach platformy Azure będzie systematycznie wzrastać zgodnie z roadmapą przyjętą przez Microsoft.

Beyond.pl jako partner Microsoft realizuje projekty Azure dla polskich i międzynarodowych klientów od 2018 roku. Rozbudowa oferty chmurowej Azure to kolejny krok wzmacniający usługi spółki w segmencie cloud (public, private, hybrid) oraz rozwijający cross-technologiczne portfolio spółki. Zespół chmury Azure w Beyond.pl będzie nie tylko odpowiadał za dostarczanie usług Azure Stack HCI, ale też wspierał klientów w integracji rozwiązania z bieżącym środowiskiem IT klientów utrzymywanym w modelu on-premise, off-premise lub z chmurą innych dostawców.

 

Informacja prasowa do pobrania: