Beyond.pl knowledge transfer – #1 Microsoft Azure

Po czym poznać, że organizacja jest silna i stale się rozwija? Jednym z takich wskaźników jest transfer wiedzy pomiędzy pracownikami, który sprzyja wymianie doświadczeń, rozwiązywaniu problemów oraz wdrażaniu innowacji.

15 stycznia w Data Center 2 miała miejsce inauguracja warsztatów wewnętrznych dla pracowników prowadzonych przez pracowników. Tematem przewodnim była platforma Microsoft Azure. Zajęcia poprowadził Łukasz Kałużny – Cloud Technology Leader i Microsoft Azure MVP odpowiadający w Beyond.pl za wdrażanie i rozwijanie usług chmury hybrydowej z wykorzystaniem platformy Microsoft Azure i Azure Stack.

– W ciągu ostatnich dwóch lat w Beyond.pl miały miejsce różne konferencje, meetupy oraz wydarzenia IT skierowane do specjalistów z zewnątrz. W organizowanych spotkaniach brali udział również nasi pracownicy, którzy występowali w rolach prelegentów. W tym roku postanowiliśmy uruchomić nowe działania i zorganizować cykl wewnętrznych warsztatów dla naszych pracowników, prowadzonych przez ich bardziej doświadczonych kolegów. Jest to szczególnie ważna inicjatywa, ponieważ dzięki niej zapewniamy naszym pracownikom wewnętrzny proces samodoskonalenia poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń – mówi Beata Sieradzka – Specjalista ds. HR w Beyond.pl.

Wewnętrzny projekt edukacyjny Beyond.pl ma potrwać rok. Zrealizowane zostaną minimum cztery warsztaty, których tematy zależeć będą od zgłaszanych potrzeb przez samych pracowników. W spotkaniach może wziąć udział każdy pracownik, niezależnie czy pracuje w zespole IT, marketingu, finansów, sprzedaży czy administracji.