Cloud & Datacenter Day Poznań #1

Podczas spotkania pierwszej edycji Cloud & Datacenter Day Poznań #1 spotkali się przedstawiciele branży IT, żeby wspólnie porozmawiać nad przyszłością chmury obliczeniowej. W ramach wydarzenia odbył się panel ekspercki wiodących dostawców rozwiązań chmury obliczeniowej, w którym udział wziął Maciej Madziała – Virtual Systems Division Team Leader w Beyond.pl

 
Tematem przewodnim tej edycji wydarzenia było „Infrastructure as a Code”. Spotkanie zgromadziło wielu profesjonalistów IT i stanowiło świetną okazję do networkingu i wymiany wiedzą. W debacie wieńczącej wydarzenia Maciej Madziała z Beyond.pl, opowiedział m.in. na temat zalet i wad chmury hybrydowej oraz gotowości polskich przedsiębiorstw do przejścia na chmurę.
 
– Firmy coraz chętniej korzystają z zaawansowanych rozwiązań cloudowych. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się właśnie chmura hybrydowa, umożliwiająca łączenie co najmniej dwóch typów infrastruktury i to właśnie ona będzie dominować na światowych rynkach w najbliższych latach. Jednak takie rozwiązania wymagają szerokich kompetencji m.in. znajomości różnych platform wirtualizacyjnych i ich możliwości. Konieczne jest także zapewnienie wyszkolonego zespołu administratorów, który jest w stanie pomóc klientowi w różnych sytuacjach. – podkreśla.

Organizatorzy zapewniają, że będą kontynuować Cloud & Datacenter Day Poznań w kolejnych latach.