„CRN” – Dlaczego certyfikacje DC będą zyskiwać na znaczeniu?

Najnowsze wydanie CRN nr 4/2019 poświęcone jest rosnącemu znaczeniu certyfikacji w obszarze usług data center i cloud computingu. Szczególnej uwadze polecamy artykuł „Dlaczego certyfikacje DC będą zyskiwać na znaczeniu?” – w którym Wojciech Stefaniak – dyrektor Centrum Danych Beyond.pl – wyjaśnia szersze znaczenie certyfikacji Rated 4 ANSI/TIA 942 i jego wpływ na ciągłość działania biznesu.

Postęp technologiczny przyczynia się do ogromnego wzrostu efektywności w firmach. Nowe rozwiązania nie tylko zapewniają optymalizację kosztów, analizę danych w czasie rzeczywistym, efektywniejsze zarządzanie zasobami ludzkimi, kontrolowanie produkcji, ale także ułatwiają zdobywanie nowych obszarów dla dystrybucji usług i produktów. Gdy możliwości stale rosną, kluczem do sukcesu staje się utrzymanie ciągłości działania. Nic więc dziwnego, że – jak pokazują wyniki piątej edycji badania „Cisco Benchmark Study 2019” – firmy zwiększają wydatki na analizę ryzyka związanego z obszarem cyberbezpieczeństwa i dostępnością usług.

Certyfikat Rated 4 ANSI/TIA 942, mimo że głównie dotyczy kwestii technicznych, jest jasnym sygnałem dla biznesu, że centrum danych zostało zaprojektowane, zbudowane i przetestowane zgodnie z tym standardem. Gwarantuje on najwyższy poziom dostępności danych, systemów oraz aplikacji. Tym samym ma dla klientów kluczowe znaczenie gdy mowa o planowaniu ciągłości działania firmy. – Mówi Wojciech Stefaniak – Dyrektor Centrum Danych w Beyond.pl

Pełen tekst dostępny w wydaniu papierowym z 24 kwietnia oraz online

Więcej informacji na temat certyfikacji | Rated 4 ANSI/TIA 942

#WeKnowHowITshouldBeDone