Finał konkursu e24cloud i Chmurowisko.pl

14 sierpnia w Data Center 2 odbył się finał konkursu, który realizowaliśmy we współpracy z blogiem Chmurowisko.pl. Zadanie polegało na przedstawieniu rozwiązania z wykorzystaniem e24cloud. Laureatami zostali Łukasz Piżuch, Mateusz Maciaszek i Piotr Kalinowski.

Projekt Łukasza to big data w e24cloud, Mateusz przygotował rozproszoną bazę danych, a Piotr sterownik do narzędzia Docker Machine obsługującego naszą chmurę.

Zwycięzcy, wspólnie z Mirosławem Burnejko – właścicielem Chmurowisko.pl, przeszli trasą edukacyjną nowego centrum danych, a także spotkali się z Prezesem Michałem Grzybkowskim oraz przedstawicielem zespołu e24cloud Bartoszem Misiaszkiem. W przestrzeni konferencyjnej Beyond.pl zorganizowano uroczysty obiad dla wszystkich gości. Był również czas na swobodne rozmowy o rynku chmury obliczeniowej czy nowych projektach e24cloud jak np. dyski SSD.

Moim zdaniem e24cloud jest w dobrym miejscu i idzie w bardzo dobrym kierunku, ponieważ nie próbuje porównywać się z wielkimi graczami, którzy mają swój rynek, tylko dostarcza jakość dla polskich klientów, np. przez dyski SSD – mówi Mirosław Burnejko, właściciel bloga Chmurowisko.pl. – Dodatkowo poziom bezpieczeństwa Data Center 2 jest nieporównywalny w skali światowej, co jest dodatkową wartością – dodaje.