Interia Biznes o e-rewolucji oczami Beyond.pl

W opublikowanym na stronie Interia.pl Biznes artykule dotyczącym e-rewolucji w służbie zdrowia portal powołał sieę na ekspercki komentarz Łukasza Polaka podkreślający znaczenie chmury obliczeniowej w procesie wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w placówkach służby zdrowia.

Do końca lipca 2017 r. sektor ochrony zdrowia ma czas na wdrożenie systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Tymczasem, resort zdrowia przedstawia już kolejne plany – chce, aby elektroniczny dowód osobisty umożliwiał dostęp do systemu teleinformatycznego pozwalającego m.in. na wystawianie e-recept i e-skierowań. W jaki sposób placówki zamierzają poradzić z wprowadzeniem tych innowacji i dlaczego powinny rozważyć chmurę obliczeniową?

Dzięki tym rozwiązaniom [chmurze obliczeniowej] placówka medyczna otrzymuje dostęp do niemal nieograniczonych mocy obliczeniowych, bez konieczności ponoszenia zbędnych nakładów inwestycyjnych, które może przeznaczyć na ważniejsze cele” – mówi Łukasz Polak, wiceprezes z Beyond.pl.

Przeczytaj cały artykuł w interia.pl Biznes