Jak uniknąć zderzenia z technologiczną górą lodową – Blogosfera liderów biznesu

W publikacjach medialnych oraz raportach analityków często pojawiają się informacje o megatrendach takich jak Big Data, internet of things, chmura obliczeniowa. Nowe technologie decydują dziś o konkurencyjności, ale nie każdy wie, jak można je umiejętnie wdrożyć we własnym przedsiębiorstwie.

Do 2018 roku 1/3 światowej czołówki firm większości sektorów będzie zaangażowana w branżowe platformy danych. Wraz ze wzrostem danych oraz ich przetwarzaniem rośnie zagrożenie cyberprzestępczością. Nie każdy jest jeszcze świadomy tych zagrożeń.

Microsoft w 2014 roku przeprowadził badania, z których wynika, że tylko 11% budżetu firm jest przeznaczane na rozwój nowych aplikacji. Reszta środków jest wydawana na utrzymanie infrastruktury oraz administrację.

Dla firm największym problemem w inwestycjach i badaniach są koszty związane z działem IT. Rozwiązaniem tego problemu może być współpraca z zewnętrznym partnerem w modelu outsourcingu IT. Dzięki tej możliwości nie trzeba mieć wyspecjalizowanych zasobów oraz własnej infrastruktury IT. Zlecenie zewnętrznemu dostawcy części usług powoduje oszczędność czasu, który można przeznaczyć na rozwój core biznesu.

Więcej informacji we wpisie na blogu Łukasza Polaka, v-ce prezesa Beyond.pl