Łukasz Kałużny dla „Wprost”: Biznes w chmurach

Cloud Technology Leader w Beyond.pl Łukasz Kałużny w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” opowiada, jak wielką przewagę biznesową mogą dać gotowe rozwiązania w chmurze.

– Tradycyjny proces wytwórczy oprogramowania, wdrożenia go jest wielokrotnie dłuższy, niż jeśli wykorzystamy do tego gotowe komponenty w chmurze. Nie wszystkie technologie chmurowe będą w stanie sprostać tym oczekiwaniom – tłumaczy Kałużny. – W tym konkretnym przypadku warto takiemu klientowi zaoferować chmurę obliczeniową, która posiada w pakiecie zarówno platformę, jak i narzędzia deweloperskie – np. Microsoft Azure i Azure Stack.

– Zdarza się tak, że oczekiwania klienta i jego obecne środowisko wymagają zastosowania kilku rozwiązań cloudowych lub że pojedynczych aplikacji nie da się przenieść do chmury. Wtedy rozpoczyna się proces projektowania rozwiązania hybrydowego. I tu świetnie sprawdzają się nasza wiedza i doświadczenie w dostarczaniu usług opartych na różnych rozwiązaniach technologicznych. W efekcie w 99 proc. takich przypadków dostarczamy klientom chmurę szytą na miarę – mówi ekspert.

Pełny wywiad dostępny w papierowym wydaniu „Wprost” z 22. października oraz na wprost.pl.