Microsoft Cloud & Hosting Summit 2016

Światowi liderzy i innowatorzy z branży cloudowej oraz hostingowej spotkali się na Microsoft Cloud & Hosting Summit 2016 w Bellevue, USA. Eksperci zaprezentowali innowacje i trendy na rynku cloud. Była to także okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń. W tegorocznej edycji imprezy udział wziął także Michał Grzybkowski, Prezes Beyond.pl.

Microsoft Cloud & Hosting Summit odbywa się co roku. Uczestnicy wydarzenia biorą udział w sesjach Keynote, warsztatach oraz spotkaniach networkingowych. Organizatorzy za cel obrali dogłębne przedstawienie wizji i strategii dalszego rozwoju usług cloud i hostingu. W spotkaniu biorą udział kluczowi decydenci z branży cloudowej i hostingowej, w tym kierownictwo oraz pracownicy Microsoft oraz jej Partnerów.

Podczas tegorocznej konferencji wśród wiodących trendów wskazano m.in. na rosnące znaczenie chmury hybrydowej (do końca 2017r.  będzie ona wykorzystywana przez ok. 50% dużych przedsiębiorstw), rozwiązań PaaS oraz tzw. „multi-cloud”, czyli stosowanie przez firmy kilku chmur obliczeniowych dla różnych zastosowań. Nie zabrakło także tematów związanych z bezpieczeństwem danych. Podczas wykładów omówiono także różnice pomiędzy utrzymywaniem aplikacji na własnych zasobach oraz w chmurze. Wg prognoz, do 2020r. nawet do 85% aplikacji będzie dostarczanych „via cloud”.

Przedstawione wyniki badań jasno wskazują, że firmy coraz chętniej korzystają z coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań cloudowych. To właśnie one, razem z Internet of Things oraz mobile będą dominować na światowych rynkach. Zgodzono się również, że definitywnie skończył się czas analogu.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną wydarzenia.