„Puls Biznesu”: Chmura to najlepszy sposób na efektywną pracę z danymi

W „Pulsie Biznesu” ukazał się artykuł przedstawiający, jak chmura obliczeniowa może pomóc przedsiębiorcom w rozwoju. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla firm, które nie są w stanie przewidzieć aktywności użytkowników na stronach internetowych czy podczas korzystania z aplikacji.

Serwery w chmurze dają możliwość natychmiastowego i dowolnego skalowania mocy obliczeniowej, co przekłada się na stały dostęp do danych przy płatności tylko za wykorzystaną moc obliczeniową. Cloud computing zwalnia także firmy z inwestowania w kosztowny sprzęt oraz nadzór nad nim przez dedykowanych specjalistów. Wybór odpowiedniego partnera w obszarze wirtualizacji w postaci doświadczonego operatora centrum danych zwiększa bezpieczeństwo oraz stabilność działania infrastruktury IT.

Wiele przedsiębiorstw, które przykładowo korzystają z własnych serwerów czy sprzętu dedykowanego w zewnętrznym centrum danych, w kolejnym kroku decyduje się na wirtualizację. – Przenieśliśmy dane do chmury ze względu na jej elastyczność i bezpieczeństwo. Dodatkowo nasz dostawca Beyond.pl korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz gwarantuje nam pomoc techniczną przez całą dobę – mówi w artykule Adam Tychmanowicz, nasz klient oraz CEO firmy Neptis SA (właściciel m.in. popularnej aplikacji dla kierowców Yanosik.pl).

Pełny tekst dostępny w wydaniu papierowym z 6 października oraz na www.pb.pl.